Domáce

Vyskúšali sme si trasu, ktorou sa mladík hnal 240. Koľko trvá podľa predpisov?

19 MI 240 cez dedinu.transferweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg

On ju zvládol za dve a pol minúty.

Cez dediny na východe Slovenska sa rútil vyše 200 kilometrovou rýchlosťou a svoje besnenie za volantom zverejnil na internete. Dnes mal vypovedať na polícii, no na výsluch neprišiel. Dvadsaťdvaročný mladík z obce Jabloň, pri Humennom, si svojou nezodpovednou jazdou pravdepodobne poriadne zavaril.

Mladíka, ktorý mal auto šoférovať sme zastihli doma. Keď nás, ale cez okno zbadal, dvere nám neotvoril a viac k nám neprišiel. Muž, ktorý mal sedieť na sedadle spolujazdca a riskantnú jazdu nakrúcať, doma nebol. Pokúsili sme sa s ním spojiť telefonicky.

„Nebudem to komentovať. Dopočutia," povedal údajný spolujazdec. Mladík prešiel sedemkilometrový úsek za dve a pol minúty. Nám rovnaká trasa, pri dodržiavaní predpísanej rýchlosti, trvala necelých šesť minút.

Auto, na ktorom svoj rýchlostný rekord predviedol patrilo súkromnej firme, v ktorej ho evidujú ako externého spolupracovníka. Viac sa na ňom voziť pravdepodobne nebude.

Mladík na videu sa mohol dopustiť hneď niekoľkých dopravných priestupkov. Ak mu vinu dokážu, na tri roky príde o vodičských preukaz a zaplatí 800-eurovú pokutu.

JABLOŇ/TV MARKÍZA

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti