Trápia vás rozštiepené končeky? Zabráňte tomu a nerobte tieto chyby

Miroslav Lehotský.
Zdroj: shutterstoc.com/Monthira

Vlasom škodí dokonca aj nesprávny spánok.

Hovorí sa, že vlasy sú korunou krásy ženy. Každá koruna má byť žiarivá, pevná, krásna, jednoducho povedané závideniahodná. A aby taká bola aj tá vaša, je potrebná dostatočná starostlivosť a vyvarovanie sa chybným postupom.

Ešte predtým, ako sa k tomu dostaneme, je potrebné si uvedomiť, že tak, ako to býva s každým problémom v tele, v niektorých prípadoch ide o genetiku a vek. Áno, aj vlasy majú svoj vek. Je to jednoduché, čím je vlas dlhší, tým je starší, a tak aj náchylnejší na poškodenie, píše dama.cz. Vlasové vlákna sa starnutím oslabujú a strácajú hydratáciu, čo vedie až k ich rozštiepeniu.

Mohlo by vás zaujímať: Chcete mať zdravé a krásne vlasy? Tajomstvo je v ich strihaní

Na vlas s vekom vplýva neskutočne veľa faktorov, od ich umývania, rozčesávania a česania, sušenia, kulmovania, žehlenia, odfarbovania aj farbenia. V lete si musíte dať pozor na slnečné lúče a slanú vodu, v zime zas na mráz, dážď, vietor a sneh.

Práve preto je nevyhnutné pravidelné strihanie a dobrá starostlivosť o vlasy. Mali by ste používať podporné prípravky, kondicionéry, masky a nosiť čapicu, či šiltovku.


Spánok

Chcete sa vyspať do ružova ako Šípková Ruženka? Aj keď sa to používa skôr obrazne, minimálne na vlasy by sa to dalo aplikovať. Ak túžite mať zdravé a lesklé vlasy, vaša návlečka na vankúš by mala byť z hodvábu či saténu.

Práve tieto materiály vlasom lichotia, znižujú ich trenie a zabraňujú aj poškodzovaniu vlasov.

Prečítajte si aj: Lupiny vo vlasoch môžu prezradiť iné ochorenie. Ak sa nelieči, môžete o ne prísť

Česanie

Niektoré ženy si zvyknú umývať vlasy večer pred spaním. Pokiaľ to robia teste pred uložením sa do postele, ide o nesprávny a škodlivý zvyk. Mokré vlasy sa môžu zauzliť a domotať, taktiež sú náchylnejšie na lámanie. Ideálne by ste si ich mali umyť tak dve hodiny pred spaním.

Niektoré ženy si preto vlasy pred spaním prečešú a to je ešte väčšia chyba. Mokré vlasy si určite nešklbte a nesnažte sa ich silou mocou rozčesať. Budú sa vám častejšie lámať a štiepiť.

Tepelné úpravy

Sušenie, točenie, žehlenie a mnohé iné tepelné úpravy sú u žien na takmer každodennej báze. Za krátku chvíľu si môžu vytvoriť perfektný účes aj u seba doma. Tieto úpravy však vlasom aj značne škodia. Ešte pred použitím spotrebičov by ste určite mali na vlasy naniesť ochranné produkty.

Zdroj: Shutterstock.com/alekso94

Vlasom totižto najviac škodí teplo. Vysoké teploty môžu spôsobiť poškodenie vlasu, hlavne keď je mokrý. Práve preto je čoraz populárnejšie fénovanie studeným, lepšie povedané izbovým vzduchom. Vyhradiť si však na to musíte dlhší čas. Ak čas nemáte, skúste aj tak zvoliť nižšie teploty a nie plný výkon.

Rovnaké pravidlo platí aj pri žehličkách na vlasy a kulmách. Tam si však musíte dať obzvlášť pozor na to, aby boli vlasy boli suché. Voda z mokrého vlasu totižto po zohriatí vlas poškodzuje.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti