Bratislavský župan Droba varuje pred hroziacim nedostatkom lôžok pre pacientov s COVID-19

Petra (Natália Puklušová)
Zdroj: TV Markíza

Situácia je podľa jeho slov vážna, v Univerzitnej nemocnici Bratislava nemajú miesto už teraz.

Na internom oddelení univerzitnej nemocnice v bratislavskej časti Ružinov prepukla nákaza covidom-19.

Na oddelení je aktuálne infikovaných 23 pacientov, desať zdravotníkov, z toho sedem sestier, jeden lekár a dvaja ošetrovatelia. Nemocnica má celkovo 86 pozitívnych zdravotníkov. Všetci sú v izolácii. Pacientov posielajú do iných nemocníc. Celkovo je v nemocnici infikovaných 48 pacientov.

O hroziacom kolapse zdravotníctva v bratislavskom kraji sme sa rozprávali so županom Jurajom Drobom. Viac v priloženom videu.

Situácia s novým koronavírusom v Bratislavskom kraji nie je v porovnaní s inými podľa ministra zdravotníctva Mareka Krajčího (OĽANO) dramatická. Ako poznamenal, z pohľadu hospitalizovaných pacientov s COVID-19 je na tom po Trnavskom kraji najlepšie.

"Rozumiem, že reprofilizácie v nemocniciach môžu spôsobovať určité ťažkosti, ale čo sa týka percenta reprofilizovaných lôžok v Univerzitnej nemocnici Bratislava, ide o minimum. Bratislavský kraj na tom nebol a ani nemôže byť zle, a vôbec sa nedá porovnať s niektorými oveľa zasiahnutejšími krajmi a nemocnicami, ktoré sú najmä na severe Slovenska," povedal Krajčí po štvrtkovom rokovaní vlády. Potvrdzujú to podľa neho počty hospitalizovaných aj ventilovaných pacientov či tých na kyslíkovej liečbe.

Krajčí situáciu s Drobom prebral. "Povedal som mu, že dáta hovoria o niečom inom," poznamenal s tým, že situácia nie je v porovnaní s inými krajmi taká dramatická.


BRATISLAVA/TV Markíza, TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Lôžko

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.