Výstavba štadiónov v Prešove sa opäť predlžuje a predražuje. Mesto musí nájsť ďalšie peniaze

Virus_Outbreak_Britain147718742246.jpg
Zdroj: TV Markíza

Na zimnom štadióne môžu už aspoň trénovať, futbalový je na tom horšie.

Rekonštrukciu zimného štadióna nedokončili a novú futbalovú arénu nezačali ešte ani stavať. Výstavba športovísk v Prešove sa ustavične predlžuje aj predražuje. Zimný štadión skolaudovali aj bez hľadiska.

Hokejisti a krasokorčuliari sa po dvoch sezónach mohli konečne vrátiť na domáci ľad. Podľa pandemických opatrení trénovať môžu len 6 naraz.

Prešovský zimný štadión pre zlú statiku zatvorili ešte v máji 2018. Rekonštrukciu skomplikovala zložitá strešná lanová konštrukcia. Nahnevaní športovci protestovali.


Práce sa nielen predlžili, ale aj predražili. Rozpočet sa vyšplhal na takmer 5 milónov eur, no suma stále nie je konečná. V hľadisku chýbajú sedadlá, dorobiť musia fasádu, vzduchotechniku a dobudovať šatne. 

Stavbári sa tak na zimný štadión budú musieť ešte vrátiť. Mesto na jeho dokončenie potrebuje nájsť ďalšie 2 mil eur. 

Horšie je na tom futbalový štiadión. Staré tribúny zbúrali pred takmer troma rokmi. Úrad pre verejne obstarávanie po námietkach súťaž na dodávateľa stavby zrušil. Vybrať museli novú firmu. Pôvodný rozpočet sa medzitým navýšil o viac než 6 miliónov eur. S výstabou by mali začať už na jar.

PREŠOV/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Stavba

Dôležité udalosti