Za požiarom je rodinná tragédia: Syn údajne dobodal otca s družkou, pretože sa zle správali k jeho sestrám

Testovanie na Agrokomplexe
Testovanie na Agrokomplexe Zdroj: TV Markíza

Nešťastie sa stalo v dome v Lednických Rovniach, kde najskôr vypukol požiar.

Požiar ako krycí manéver? Po tragédii, ktorá sa vo štvrtok (19. 11.) stala v obci Lednické Rovne (okres Púchov) vychádzajú na povrch mrazivé informácie. Druha s družkou, ktorých našli po požiari mŕtvych, dobodali.

Hasičov zavolali vo štvrtok ráno k požiaru domu v Lednických Rovniach. Žili v ňom druh Miroslav, jeho dve dcéry z predchádzajúceho manželstva, ich nevlastný brat Michal a družka Žaneta. Partnerov našli hasiči v zadymenej izbe - boli už mŕtvi. Sestry previezli do nemocnice v Považskej Bystrici na pozorovanie, zatiaľ sú bez ťažkostí.

Počas dňa prišiel zvrat. Polícia oznámila, že príčinou tragédie nie je samotný požiar. Smrť druha s družkou začali vyšetrovať ako obzvlášť závažný zločin vraždy.

Zdroj: TV Markíza

Prípad dvojnásobnej vraždy prevzala vo štvrtok Národná kriminálna agentúra. „Podľa skutočností zistených na mieste spáchal skutok príbuzný z dôvodu zlého správania jedného z obetí ku svojim maloletým deťom,“ konštatoval hovorca policajného prezídia Michal Slivka.

Podľa našich informácií partnerov zavraždil syn Lukáš, ktorého mal nebohý Miroslav ešte z prvého manželstva. Žije v zahraničí a do domčeku do Lednických Rovní mal prísť na návštevu. Či to bol skrat, alebo mali problémy v rodine dlhodobo, zatiaľ jasné nie je.

V obci o nich veľa nevedia. Prisťahovali sa pred niekoľkými rokmi. Miestni si mysleli, že rodina nemala žiadne problémy, nikomu nič zlé nerobili. Nešťastie považujú za tragédiu.

Kam dievčatá pôjdu, teraz podľa obce rieši okresný úrad. V piatok (20. 11.) ich mali podľa našich informácií vypočúvať. S najväčšou pravdepodobnosťou by vraj mali ísť k babke. „Áno, sú rodinní príslušníci, ale uvidíme, či budú schopní sa o deti postarať,“ myslí si starosta obce Lednické Rovne Marian Horečný.

Podozrivého z dvojnásobnej vraždy už od štvrtka majú v rukách policajti a podľa našich informácií by ho mal v najbližších hodinách vyšetrovateľ obviniť z obzvlášť závažného zločinu vraždy.

Prípad sleduje reportérka Zuzana Holienčíková.

LEDNICKÉ ROVNE/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti