FOTO: Dve nešťastia na Dunaji. Jedna loď zhorela, druhá sa potopila

Potopená loď na Dunaji.
Zdroj: Ministerstvo dopravy a výstavby SR

Zranili sa dvaja členovia posádky, ktorí skončili v nemocnici.

Dvaja zranení členovia posádky, potopené plavidlo a loď poškodená požiarom - taká je bilancia dvoch piatkových nehôd vo verejnom prístave na Dunaji v Bratislave. Nehody oboch lodí vyšetruje Divízia vnútrozemskej plavby Dopravného úradu.

Ako ďalej médiá informoval rezort dopravy, prvá nehoda sa stala okolo poludnia, kedy zaznamenali prvé hlásenie o potápajúcom sa plavidle. Nešťastie sa stalo vo verejnom prístave Bratislava pri vjazde do bazénu Novej opravovne lodí. Išlo o plavidlo prevádzkované slovenskou spoločnosťou, ktoré sa potopilo.

Zdroj: Ministerstvo dopravy a výstavby SR

"Pri nehode sa zranili dvaja členovia posádky, ktorých záchranná služba previezla do nemocnice. Na mieste zasahovali aj policajné zložky a hasiči. Miesto zaisťovali zamestnanci správcu vodného toku (Slovenský vodohospodársky podnik, š. p.), vytyčovali plavebnú prekážku na vodnej ceste," priblížilo MDV.

Druhá nehoda sa stala pri oprave plavidla Bavaria, ktoré začalo počas zváračských prác horieť. Plavidlo sa nachádza na vodnom toku pri plavebnom výťahu, tiež vo verejnom prístave Bratislava v bazéne NOL. "Pri tejto udalosti nedošlo k žiadnemu zraneniu. Na mieste zasahovali hasiči," spresnilo ministerstvo.

BRATISLAVA/TASR, zg

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Loď

Dôležité udalosti