Na dvojnásobnej vražde v Lednických Rovniach sa malo podieľať aj dieťa, rozlievalo horľavinu

Potopená loď na Dunaji.
Zdroj: TV Markíza

Deti sa rozhodli zabiť rodičov, lebo sa k nim zle správali.

V priebehu týždňa sme vás informovali o požiari rodinného domu v obci Lednické Rovne, pri ktorom zahynul muž s družkou. Po uhasení sa ukázalo, že išlo zrejme o vraždu a prípad prebrala NAKA. Syn mal otca so ženou dobodať, lebo sa zle správali k jeho sestrám. V sobotu vyplávali na povrch ďalšie šokujúce okolnosti. Pri dvojnásobnej vražde malo synovi Lukášovi pomáhať aj maloleté dievča. Informuje o tom polícia na Facebooku.

Vyšetrovateľ už obvinili Lukáša K. z obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy.

„Vyšetrovaním sme zistili, že obvinený mal vraždu spolu s jednou z maloletých vopred naplánovať. Motívom mala byť pomsta za zlé správanie sa k deťom. Plán bol taký, že k usmrteniu dôjde v spánku, čo sa aj stalo. Na zakrytie činu mali podpáliť dom," uviedla polícia.

Požiar mal zničiť telá i dôkazy po vražde. Deti zatiaľ bezpečne vyšli mimo dom. „ S požiarom mu jedna s maloletých mala pomáhať, na jeho podpálenie mala po dome rozliať látku, ktorá mala podporiť horenie," uzavrela polícia s tým, že prokurátor navrhol obvineného stíhať väzobne, o ktorej sa rozhodne v najbližších dňoch.

V dome žil druh Miroslav a jeho dve dcéry s predchádzajúceho manželstva, ich nevlastný brat Michal a družka Žaneta. Partnerov našli mŕtvych, sestry previezli do nemocnice bez ťažkostí.

Obvinený Lukáš je najstarší Miroslavov syn z prvého manželstva, ktorý žije v zahraničí a do Lednických Rovní mal prísť na návštevu. V obci o rodine veľa nevedia. Prisťahovali sa pred niekoľkými rokmi. Miestni si mysleli, že rodina nemala žiadne problémy, nikomu nič zlé nerobili. Nešťastie považujú za tragédiu.

Téme sa budeme venovať aj v sobotňajších Televíznych novinán na Markíze. Reportáž Zuzany Holienčíkovej z piatka si zatiaľ môžete pozrieť tu:

LEDNICKÉ ROVNE/ tvnoviny.sk ml

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti