Tibor Gašpar a spol. z prípadu Očistec ostávajú vo väzbe

GRNIYFBBRNUR-high_1080p.mp4
Zdroj: TASR - Jaroslav Novák

Rozhodol o tom Najvyšší súd.

Senát Najvyššieho súdu na neverejnom zasadnutí (23. 11.) zamietol sťažnosť bývalého policajného riadiateľa Tibora Gašpara a ostatných obvinených po akcii Očistec, ktorú podali voči väzbe.

Hovorkyňa súdu Alexandra Važanová média tiež informovala, že senát zároveň zamietol sťažnosť prokurátora, ktorou žiadal rozšíriť u Gašpara Róberta Krajmera dôvody väzby aj o väzbu útekovú. 

Sudca ŠTS rozhodoval od soboty 7. novembra do nedele 8. novembra do neskorého večera o návrhu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) väzobne stíhať ôsmich bývalých policajných funkcionárov vrátane Gašpara. Šesť z obvinených zobral do väzby. Dvoch obvinených prepustil sudca na slobodu, keďže prokurátor ÚŠP vzal návrh na ich väzobné stíhanie späť. Išlo o bývalého riaditeľa finančnej jednotky NAKA Bernarda Slobodníka a bývalého príslušníka NAKA Ivana Bobockého.

NAKA 5. novembra od ranných hodín zasahovala v rámci akcie Očistec v dome bývalého policajného prezidenta v mestskej časti Janíkovce v Nitre. Zasahovala aj u ďalších policajných exfunkcionárov, okrem iného v Ivanke pri Dunaji u bývalého šéfa NAKA Petra Hraška a v Leviciach u Bernarda Slobodníka. Následne s nimi prebiehali výsluchy na Prezídiu Policajného zboru v Bratislave.

Dovedna mala skupina pozostávať z 13 obvinených. Podľa obvinení ju mal riadiť nitriansky podnikateľ a väzobne stíhaný Norbert Bödör. Medzi obvinenými je aj špeciálny prokurátor, v súčasnosti väzobne stíhaný Dušan Kováčik.

BRATISLAVA/zg

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Robert Krajmer

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.