Akcia Babylon: NAKA zadržala aj bývalého šéfa kontrarozviedky SIS

tresty.mp4
Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

V putách skončil aj bývalý známy advokát.

Národná kriminálna agentúra v utorok ráno zadržala pri policajnej razii s názvom Babylon päť ľudí. V putách mali skončiť bývalý šéf kontrarozviedky Slovenskej informačnej služby Ľubomír Arpáš, ale aj známy advokát a bývalý príslušník SIS František Polák, informuje DenníkN.

"Vyšetrovateľ NAKA týmto osobám vzniesol obvinenie pre pokračovací obzvlášť závažný zločin vydierania v súbehu s obzvlášť závažným zločinom legalizácie príjmu z trestnej činnosti, a jednej obvinenej osobe aj pre trestný čin podplácania. S obvinenými osobami sú nateraz vykonávané procesné úkony," uviedla pre TV Markíza hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová.

Ľubomíra Arpáša zadržali v súvislosti s akciou Božie Mlyny, ale vyšetruje ho aj tím Gorila.

Práve Arpáš mal byť tým, kto predal nahrávku Gorila finančnej skupine Penta. Keď to chceli v minulosti policajti vyšetrovať, špeciálny prokurátor Dušan Kováčik im robil prekážky a problémy, dodáva DenníkN.

V akcii Božie Mlyny o vydieraní podnikateľov vypovedá bývalý šéf Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovít Makó. Ten začal spolupracovať s políciou.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme František Polák

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.