Domáce

Vodiči pozor, tieto obmedzenie vás čakajú cez víkend

Tunel Horelica
Zdroj: TASR

Zatvoria tunel Horelica, obmedzenia budú aj na diaľniciach a R1.

Cez víkend bude v nočných hodinách uzavretý tunel Horelica na ceste I/11 medzi mestom Čadca a obcou Oščadnica, informoval hovorca NDS Michal Fúrik. Tunel bude uzavretý od soboty od 22.00 h do nedele do 05.00 h a od nedele 22.00 h do pondelka do 05.00 h.

Dôvodom uzávierky sú technologické úpravy dopravného značenia a svetelnej signalizácie. Doprava bude v čase uzávierky tunela presmerovaná dopravným značením cez mesto Čadca a obec Oščadnica až po mimoúrovňovú križovatku v Krásne nad Kysucou.

Cesta na hranice sa zhorší

NDS tiež na dopravné obmedzenia na diaľnici D1 a D2 aj rýchlostnej ceste R1. Pre výmenu povrchu vozovky bude čiastočne obmedzená doprava na R1 v mieste výjazdovej vetvy z diaľnice D1 v dĺžke približne 1,5 kilometra v smere na Nitru.

Opravy budú na tomto úseku od dnes od 23.00 h do pondelka 21. júla do 04.00 h. Dopravu presmerujú do voľného jazdného pruhu.

V noci z pondelka 21. júla na utorok 22. júla sa okolo 01.00 h na diaľnici D2 a D1 bude presúvať nadrozmerný náklad. Trasa povedie od hraničného priechodu s Českou republikou Brodské po križovatku Bratislava - Prievoz.

Okolo 02.00 by súprava mala prechádzať tunelom Sitina. Pravá tunelová rúra v smere na bratislavskú Petržalku bude počas prejazdu uzavretá.

SLOVENSKO/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.