Reakcie na Jankovskej priznanie: Je to dôkaz špinavosti a rozkrádania

DSC_0366.JPG
Zdroj: TASR - Ján Krošlák

Tvrdia, že sa na Slovensko vracia spravodlivosť.

Priznanie Moniky Jankovskej je podľa koaličnej strany Sloboda a Solidarita jasným dôkazom "aké špinavosti a rozkrádania" sa tu diali za vlády Smeru.

Tvrdia, že ak jej Robert Fico ďakoval za kus dobre odvedenej práce, tak teraz by sa mal postaviť pred verejnosť a priznal "všetky svinstvá", ktoré tu kryl on a aj jeho kumpáni.

"Dokonca ani Peter Pellegrini, ktorý sa teraz tvári, že s bývalými praktikami Smeru nič nemá, Moniku Jankovskú z funkcie štátnej tajomníčky neodvolal. Je teda zrejmé, keď už vtedy nemal na ňu vplyv, že sa momentálne bojí tiež on a aj členovia Hlasu, čo všetko ešte Jankovská prizná. Pellegrini vtedy dokonca povedal, že odmieta hysterické výkriky o tom, že vláda niekoho kryje. Teraz je najvyšší čas povedať, že strana SaS odmieta hysterické výkriky o tom, že "my sme s týmto človekom nič nemali," vyhlásila SaS.

Jankovskej priznanie vníma OĽANO ako potvrdenie opodstatnenosti svojich vytrvalých niekoľkodňových protestov, ktorými docielili jej odstúpenie z funkcie štátnej tajomníčky.

"Je zarážajúce, že hoci podozrenia voči Jankovskej boli mimoriadne vážne, Peter Pellegrini ju nebol schopný odvolať z funkcie a Robert Fico jej dokonca bez hanby verejne ďakoval za „kus dobrej roboty“. Keďže nová vláda orgánom činným v trestnom konaní rozviazala ruky, spravodlivosť sa dala do pohybu a systém justičnej mafie sa rúca ako domček z karát," napísalo pre médiá vládne hnutie.

Jeho predstaviatelia si myslia, keďže Fico a Pellegrini doslova ohrozili stabilitu štátu a jeho inštitúcií, v politike by mali okamžite skončiť.

Ministra Milana Krajniaka (Sme rodina) teší, že Jankovská sa priznala k trestnej činnosti. "Teším sa, že sa na Slovensko vracia spravodlivosť. A v tejto súvislosti ešte jedna poznámka. Už je dúfam všetkým jasnejšie, prečo je poslanec Robert Fico zrazu taký aktívny. Myslíte si, že v priznaní porozprávala aj o svojom najvyššom šéfovi?," opýtal sa v statuse na sociálnej sieti.

Predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová hovorí, že keď v opozícií upozorňovali na podozrenia prepojení s mafiou a rozsiahle porušovanie zákona, starý aj nový Smer sa im smial do tváre.

"Robert Fico Jankovskej až do konca ďakoval za kus dobrej roboty - dnes sa Jankovská k svojej "robote" priznáva. Peter Pellegrini z nového Smeru ako premiér Jankovskú ani po zverejnení závažných podozrení odvolať nechcel, hovoril o tom, že "nebude robiť personálne zmeny na základe informácií médií a opozičných politikov," zdôraznila v reakcii.

Podľa jej slo v opozícií boli pri dlhodobom poukazovaní na korupciu a mafiánske prepojenia vysokých štátnych úradníkov dlhodobo spochybňovaní a ostro kizovaní politikmi starého aj nového Smeru. "Dnes sa ukazuje, že skutočnosť je oveľa horšia, ako boli naše podozrenia," dodala.

Monika Jankovská sa v stredu pred vyšetrovateľom NAKA priznala k svojej trestnej činnosti. Počas obednej prestávky vo výsluchu to potvrdil jej obhajca Peter Erdős. Vypovedať mala rozsiahlo. Uviesť mala okolnosti, ktoré sú jej známe o skutkoch, ktoré sú jej kladené za vinu. Stíhaná má byť pre korupčné trestné činy. Vo väzbe skončila po policajnej akcii Búrka. Ďalšie obvinenia jej pribudli po akcii Víchrica.

BRATISLAVA/zg

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Monika Jankovská

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.