Káva, ktorej chuť si vás získa prvým dúškom

EBENICA COFFEE.
PR Článok

Za skutočne chutnou šálkou kávy stojí množstvo sústredenia a trpezlivej práce.

Káva je nepochybne najpopulárnejším nápojom na svete. Za skutočne chutnou šálkou kávy však stojí množstvo sústredenia a trpezlivej práce.

Neskutočne chutná káva z Modry

V Malokarpatskom regióne leží mestečko známe predovšetkým vínom a modranskou keramikou. Dobré meno doma i vo svete jej však robí ešte jedno remeslo: pražiarenské. V Modre totiž sídli pražiareň kávy EBENICA COFFEE, ktorá sa už desať rokov špecializuje na výrobu a predaj kávy.

Značku kávy a neskôr pražiareň založil jej majiteľ Marek Fajčík, ktorý mal kávu odjakživa rád. Až keď pričuchol k jej praženiu, zistil, že z obľuby sa vykľula celoživotná záľuba. „V káve dokážete objaviť množstvo aromatických a chuťových tónov, prostredníctvom ktorých zasa môžete spoznávať jednotlivé krajiny a kultúry. A to ma na káve nikdy neprestane baviť." vysvetľuje Marek Fajčík.

Ako sa z malej rodinnej firmy stane úspešná spoločnosť?

Podobne ako drvivá väčšina slovenských podnikateľov, aj Marek začínal v malom. V začiatkoch mu pomáhala doslova celá rodina - brat, rodičia aj manželka. Prvý veľký úspech prišiel v roku 2013, keď štyri kávy od malého slovenského výrobcu ocenili v Amerike. „Musím povedať, že to bolo pre nás všetkým obrovské povzbudenie, ktoré nám dalo jasný signál, že to, čo robíme, robíme dobre." smeje sa Marek.

Od úspechu v Coffee Review už ubehlo sedem rokov a firma sa opäť posunula ďalej. Rodinných príslušníkov postupne vystriedali zamestnanci so špecializáciou na HR, marketing a obchod. Aj vo výrobe sa táto slovenská pražiareň kávy neustále posúva vpred - okrem základných kávových blendov dnes v ich portfóliu možno nájsť aj viacero jednodruhových káv. Medzičasom sa im v rokoch 2019 a 2020 podarilo uspieť aj v medzinárodnej gastro súťaži Great Taste, ktorá len potvrdzuje chuťové kvality ich káv.

Objavte bohatú chuť káv Ebenica

Hoci si pod pojmom najlepšia káva každý z nás predstaví niečo iné, základné ukazovatele kvality, akými sú príjemná aróma, hustá crema a vyvážená chuť, dokáže rozoznať a oceniť každý. A káva Ebenica všetky tieto požiadavky spĺňa do bodky. Vďaka čerstvému praženiu ponúka v espresse unikátny chuťový zážitok, no zahanbiť sa nenechá ani pred fanúšikmi automatických kávovarov či milovníkmi koťogó, french pressu aj filtrovaných káv.

Z ich ponuky si viete vybrať kávy s plnou čokoládovou či orieškovou chuťou, ale aj také, ktoré v sebe nesú jemnú či výraznejšiu aciditu. Či už ste milovníkom 100% Arabica káv alebo uprednostňujete kávové zmesi s Robustou, isto si v ich e-shope nájdete svoju favoritku. Okrem aromatických a chuťových kvalít majú kávy Ebenica aj moderný dizajn obalov, vďaka ktorým sa skvelo hodia ako firemné darčeky. Ak preto hľadáte kvalitný slovenský výrobok, ktorý poteší šéfa, kolegov či obchodných partnerov, s kávou Ebenica trafíte do čierneho. Kvalitnou zrnkovou kávou z modranskej pražiarne však isto potešíte aj svojich blízkych.

BRATISLAVA/PR ČLÁNOK

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti