Po popieraní prišlo priznanie. Monika Jankovská priznala angažovanie v kauze televíznych zmeniek

Pozitivita[1].jpg
Zdroj: TV Markíza

Opísala aj, aký mala vzťah s Kočnerom a to, čo pre neho robila.

Po stredajšej výpovedi sú slová Moniky Jankovskej o tom, že nepozná Mariána Kočnera, bohapustým klamstvom. Pred vyšetrovateľom priznala, že Mariana Kočnera pozná.

„Bola to úplná dôvera medzi nami s tým, že človek mal pocit, že mu môže zavolať aj o polnoci s akýmkoľvek problémom a on to vyrieši,“ povedala.

Opísala, akým spôsobom Marianovi Kočnerovi pomáhala s kauzou televíznych zmeniek v civilnom konaní. Vraj jej povedal, že zmenky sú pravé a ona nemala dôvod mu neveriť.

Zo zápisnice vyplýva, že robila akúsi spojku medzi podnikateľom a sudkyňou Zuzanou Maruniakovou. Tá mu vyše osemmiliónovú zmenku aj odklepla. V procese jej mala pomáhať aj ďalšia sudkyňa Denisa Cviková. Tá je tiež po marcovej akcii Búrka obvinená.

Bývalá štátna tajomníčka síce konečne prehovorila a aj sa čiastočne priznáva, no podľa nej to nebolo tak, ako sa píše v uznesení o obvinení. Navyše odmieta, že by za zmenky vzala od Kočnera úplatok.

Monika Janskovská vo svojej výpovedi spomenula aj iné zvučné mená. Aké má s nimi spojenie, sa dozviete z reportáže Zuzany Ferenčákovej.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Norbert Bödör

Dôležité udalosti