Vražda Sylvie Volzovej stále nemá vinníka. Na pojednávaní vypovedali ďalšie osoby

Emma Drobná
Zdroj: TV Markíza

Prípad je na súde už vyše roka.

Niekdajšia pravá ruka Vladimíra Mečiara Anna Nagyová sa po dlhšom čase ukázala na verejnosti. Vypovedala v prípade objednávky vraždy Sylvie Volzovej. Na súde sa objavili aj kedysi silní muži od černákovcov. Práve u banskobystrického bossa si mal totiž likvidáciu Sylvie Volzovej objednať Pavol Rusko. On aj šéf sýkorovcov vinu odmietajú, Mikuláš Černák a Miloš Kaštan sa k tomu priznávajú.

Pavol Rusko mal prísť za Mikulášom Černákom do Banskej Bystrice ešte na jeseň 1997. Podľa obžaloby si u neho objednal vraždu Sylvie Volzovej. Za vraždu údajne ponúkol 20 miliónov slovenských korún. Bývalý šéf Markízy obvinenia odmieta. Stretnutie s Černákom síce priznáva, ale vraj tam bol zisťovať, kto sa chce zbaviť jeho.

Za touto objednávkou vraj mala stáť zase Sylvia Volzová. Informáciu údajne získal od Anny Nagyovej, dnes už Mojžišovej. Tá bola na súde krátko. Povedala, že o prípade nič nevie.

Potom sa pred senát postavil niekdajší kamarát Mikuláša Černáka. Nasledoval Černákov bývalý ochrankár Michal Moravčík. Ako posledný vypovedal Ján Kán, niekdajšia pravá ruka Mikuláša Černáka. Teraz si ledva prídu na meno.

Ako dopadlo pojednávanie a či je známe, kedy sa skončí, sa dozviete z reportáže Zuzany Ferenčákovej.


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Sylvia Volzová

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.