Je to definitívne: Cena diaľničných známok sa nebude zvyšovať

Zoznam prioritných ciest, ktoré by sa mali stavať.
Zdroj: TASR

Potvrdil to minister dopravy Doležal.

Minister dopravy Andrej Doležal definitívne potvrdil, že cena za diaľničné známky pre fyzické osoby sa nabudúci rok nezmení. Oznámil to v relácii Rádia Expres.

„Diaľničné známky by si zaslúžili navýšenie, nezvyšovali sa 10 rokov. Nemôžeme sa tváriť, že sa za ten čas neotvárali nové úseky, či nerástli ceny tovarov a služieb. Neviem si ale predstaviť v tejto ťažkej dobe zvyšovať náklady pre našich občanov,“ konštatoval.

Ako ďalej informuje portál aktuality.sk podľa šéfa rezortu, ak by zvýšili ročnú diaľničnú známku z 50 na 55 eur, na výnosoch by to pre Národnú diaľničnú spoločnosť znamenalo zisk päť miliónov eur a tvrdí, že pre spoločnosť by to nič reálne nič nevyriešilo.

Výška poplatku za ročnú diaľničnú známku je spomínaných 50 eur. Rovnaká cena bude platiť aj na známku, ktorú si vodič kúpi v hociktorý deň v roku na 365 dní. Okrem nich si môžu vodiči kúpiť známku na 30 dní za 14 eur a na desať dní za desať eur.

Stále platí, že naše diaľničné známky zostávajú najlacnejšími v okolí. Podľa údajov diaľničnej spoločnosti si motoristi do konca septembra zakúpili takmer tri milióny elektronických známok, za ktoré utratili 66 miliónov eur. Najväčší záujem bol o ročnú.

Pozrite si reportáž, ktorú sme na túto tému odvysielali pred týždňom v Televíznych novinách.

BRATISLAVA/tvnovinysk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Diaľničná známka

Dôležité udalosti