Prieskum AKO: Dve tretiny občanov si myslia, že Matovič nezvláda riadiť vládu ani pandémiu

Naopak, Sulík najlepšie komunikuje o tejto téme.

Zvláda premiér Igor Matovič riadenie slovenskej vlády? Až 60 percent ľudí tvrdí, že ich očakávania nesplnil alebo ich splnil iba málo. Opačný názor má 32 percent opýtaných. Vyplýva to z prieskumu agentúry AKO pre týždenník Trend.

Zdroj: Agentúra AKO

Zvláda Krajčí svoj rezort?

Respondenti odpovedali aj na to, či minister zdravotníctva Marek Krajčí zvláda riadenie zvereného rezortu. Až 40 percent odpovedalo, že ich očakávania splnil. Negatívny názor mala polovica respondentov.

Zdroj: Agentúra AKO

Druhá vlna pandémie

Agentúra AKO tiež zisťovala, aký názor majú ľudia na pripravenosť slovenskej vlády na druhú vlnu pandémie COVID-19. Takmer tretina občanov si myslí, že vláda príravu úplne podcenila. Ďalších 28 percent tvrdí, že ju vláda trochu podcenila. Pomerne dobre situáciu zvládla vláda podľa 27 percent opýtaných a veľmi dobre hodnotí pripravenosť sedem percent ľudí

Zdroj: Agentúra AKO

Ktorý z politikov je najdôveryhodnejší, pokiaľ ide o vyjadrovanie sa k zdravotníctvu a téme pandémie COVID-19 na Slovensku? Z prieskumu vyšiel ako najlepšie líder koaličnej strany SaS a minister hospodárstva Richard Sulík, ktorému verí 58 percent ľudí.

Nasleduje Krajčí s 51-percentnou dôverou, pred Igorom Matovičom (38 percent), poslankyňou Jankou Bittó Cigánikovou (37,9) a exministrami zdravotníctva Richardom Rašim (33,6) a Tomášom Druckerom (32,5).


Prieskum uskutočnila agentúra AKO od 23. do 27. novembra na vzorke 1 000 respondentov.

BRATISLAVA/zg

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Politika

Dôležité udalosti