Lekár v Humennom pod vplyvom drog neošetroval pacientov, tvrdí nemocnica

Ilustračná snímka.
Zdroj: harnsitr/shuterstock.com

Polícia ho stíha na slobode.

Lekár, ktorý v Humennom vykonával svoje zamestnanie pod vplyvom zakázanej omamnej a psychotropnej látky - marihuany, neošetroval pacientov. Tvrdí to humenská nemocnica. O prípade v utorok na sociálnej sieti informovala polícia.

„Lekár nastúpil v dané ráno do práce po dlhšej PN-ke. V ten deň vykonával administratívnu prácu, neošetroval pacientov. Keďže nemocnica zachytila zmeny v jeho správaní, snažila sa spoločným rozhovorom problém vyriešiť a ponúknuť lekárovi pomoc. Z obavy o zdravie lekára i pre zaistenie bezpečnosti pacientov sa nakoniec nemocnica rozhodla požiadať o spoluprácu políciu. Lekár je aktuálne dlhodobo práceneschopný," uviedla komunikačná špecialistka siete nemocníc Svet zdravia Jana Fedáková.

Ako informovala polícia na sociálnej sieti, poverený príslušník vzniesol obvinenie 32-ročnému mužovi pre prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Látka bola po vyšetrení dokázaná v jeho krvi.

"Nezodpovedný lekár teda v stave vylučujúcom spôsobilosť, ktorý si privodil vplyvom návykovej látky, vykonával svoje zamestnanie, pri ktorom mohol ohroziť život alebo zdravie ľudí. Poverený príslušník vzniesol obvinenie 32-ročnému mužovi pre prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky," uvádza polícia.

Obvinený muž je stíhaný na slobode.

HUMENNÉ/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti