Šéf obrany okomentoval zadržanie Haščáka: Po dlhých rokoch sa ukazuje, že polícia má voľné ruky

Zároveň verí, že spravodlivosť na Slovensku začne fungovať.

Po dlhých rokoch sa ukazuje, že polícia má voľné ruky. Pred rokovaním vlády v stredu to uviedol minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) v súvislosti s utorkovým (1. 12.) zadržaním a obvinením spolumajiteľa finančnej skupiny Penta Jaroslava H. Zároveň verí, že spravodlivosť na Slovensku začne fungovať.

V bratislavskom sídle Penty zasahovali desiatky policajtov so samopalmi, zadržali Haščáka

"Je to plne v rukách polície. To, akým spôsobom skončí toto alebo ktorékoľvek vyšetrenie, je samozrejme otvorené," povedal minister obrany. Rozumie tiež tomu, že opozícia je nervózna. Prácu polície komentovať nechcel.

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina) tvrdí, že má osobnú skúsenosť s tým, že jeho rodina bola nelegálne sledovaná. "Je preto pre mňa zadosťučinením, že ľudia, ktorí patrili k okruhu tých, ktorí si tieto aktivity mohli objednať, postupne končia tam, kde sa patrí," dodal Krajniak.

Šéfa finančnej skupiny Penta obvinil policajný vyšetrovateľ z korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Finančná skupina zásah považuje za neprimeraný a neopodstatnený. Malo ísť o zásah v súvislosti s kauzou Gorila.


BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Jaroslav naď

Dôležité udalosti