Na škole vo Veľkom Mederi, kde učí muž obvinený zo zneužívania dievčat, nešlo o prvý prípad

Hugh Keays-Byrne
Zdroj: TV Markíza

Mužovi hrozí 12 rokov väzenia.

Nechutný prípad z Veľkého Medera. Učiteľ mal zneužívať dievčatá a zároveň je podozrivý aj zo zneužitia vlastnej dcéry. Vyšetrovateľ chlípnika už obvinil.

Na prvý prípad upozornila políciu bývalá manželka, ktorá oznámila zneužitie spoločného, maloletého dieťaťa otcom. Policajti zistili, že muž mal údajne už v minulosti obťažovať aj iné dievčatá.

„Pred 8 rokmi mal do svojho bytu zavolať len 14-ročné dievča, ktorého sa mal fyzicky dotýkať a bozkávať ho na ústa. Ďalší prípad v súvislosti s jeho osobou polícia eviduje aj na prelome rokov 2019 a 2020. Skutok sa mal odohrať priamo v budove základnej školy, kde podobným spôsobom obťažoval 14-ročnú žiačku. Na dievčinu údajne cez sociálne siete naliehal, aby mu dovolila i viac ako bozky," informuje polícia na sociálnej sieti.

Vyšetrovateľ muža obvinil v dvoch prípadoch zo zločinu sexuálneho zneužívania a zároveň spracoval návrh, aby bol učiteľ stíhaný väzobne. V zmysle zákona mu môže za tento skutok hroziť trest odňatia slobody až na 12 rokov.

Priestor na vyjadrenie sme chceli dať aj samotnej škole, kde sa to stalo. So zástupcami školy sa nám však spojiť nepodarilo.

Učiteľ je vo väzbe a čaká ho súd. Ak by ho odsúdili, na tejto škole by nebol prvý. Z našich zdrojov sme sa dozvedeli, že v minulosti bola odsúdená učiteľka, ktorá si zas fotila žiačky a ponúkala ich fotografie na sociálnej sieti za finančnú odmenu.

Polícia odporúča rodičom, aby v prípade podozrenia na sexuálne zneužívanie svojich detí ihneď kontaktovali bezplatné linky pomoci a políciu, kde im vedia poskytnúť adekvátnu pomoc a podporu. Včasným nahlásením prípadu môže polícia rýchlejšie konať a násilníka odstrániť z dosahu rizikovej skupiny.

„Zároveň žiadame rodičov, aby deťom vhodnou formou vysvetlili základné pravidlá pri styku s cudzími ľuďmi. Treba pamätať, že prípady sexuálneho násilia sa netýkajú len dospievajúcich detí, ale v mnohých prípadoch aj malých školákov a predškolákov," upozorňuje polícia.


DUNAJSKÁ STREDA/tvnoviny.sk, TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zneužívanie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.