Haščák sa vzdal riadenia Penty, prokurátor pre neho bude žiadať väzbu

Zastupuje ho jedna z najväčších advokátskych kancelárií.

Spolumajiteľ investičnej skupiny Penta Jaroslav Haščák mal stráviť noc v cele policajného zaistenia a podľa informácií Denníka N by mal prokurátor podať návrh na jeho vzatie to väzby. Musí tak urobiť 48 hodín od zadržania.

Vyšetrovateľ ho obvinil pre zločiny podplácania a legalizácie príjmu z trestnej činnosti, hrozí mu až 20 rokov za mrežami. 

Ozbrojení policajti zasahovali sídle finančnej skupiny v bratislavskom Digital Parku, malo to súvisieť s kauzou Gorila. Haščák už poveril na svoje právne zastupovanie s súvislosti s jeho utorkovým (1. 12.) zadržaním a obvinením jednu z najväčších advokátskych kancelárií na Slovensku.

Finančná skupina zásah považuje za neprimeraný a neopodstatnený. „Ide o päť rokov sa ťahajúce trestné stíhanie pre skutky, ktoré sa mali stať pred takmer 15 rokmi. V tejto veci klient doteraz plne spolupracoval s orgánmi činnými v trestnom konaní," informoval TV Markíza vedúci partner Martin Škubla.

Zdroj: René Medzihradský

Právna kancelária Škubla & Partneri v stanovisku konštatovala, že obvinenie svojho klienta preto považuje za účelové a neopodstatnené a postup polície pri viacerých procesných úkonoch v priebehu utorka „za ukážkový príklad flagrantného porušenia, či obchádzania Trestného poriadku." O konkrétnom postupe vo veci bude kancelária médiá informovať, akonáhle to procesná situácia dovolí.

Haščák už nie je v čele Penty

Po obvinení sa Haščák vzdal všetkých výkonných pozícií v Pente. Naďalej však zostáva jej spoluvlastníkom, pričom riadenie firmy po ňom preberá Iain Child. "Ten bude pôsobiť ako Riadiaci Partner divízie Buy Out, ktorá zodpovedá za všetky investičné projekty Penty s výnimkou Penta Real Estate," informovala média Lenka Vargová z Penta Investments.

Iain Child sa stal spolumajiteľom Penty v novembri 2010. Má na starosti predovšetkým investície v Primabanke a vo Fortuna Entertainment Group. Na výkonnom riadení skupiny Penta sa podieľajú ďalší traja spoluvlastníci - Marek Dospiva (riadiaci partner Penta Real Estate), Jozef Oravkin (zodpovedný za Privatbanku, časť realitných projektov na Slovensku a za investície skupiny v spoločnosti Slovalco), Eduard Maták (zodpovedá za investície v zdravotníctve).


 

BRATISLAVA/zg, TASR, TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Jaroslav haščák

Dôležité udalosti