Lučanský mal zobrať úplatky až pol milióna eur, aj pre neho chce vyšetrovateľ väzbu

2104_THE_VOICE_CESKO_SLOVENSKO_21_04_P40_Ne_20_30__12.mp4
Zdroj: TASR

Vyšetrovateľ ju žiada pre všetkých osem obvinených.

Ďalší vysokopostavený policajný funkcionár má na krku obvinenie z korupcie. Bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského zadržala vo štvrtok (3. 12.) ráno NAKA. Vypovedať prišiel na policajné prezídium v Bratislave po pricestovaní z Chorvátska, pred vyšetrovateľom sedel takmer tri hodiny.

Podľa informácií Denníka N mal Lučanský v rokoch 2014 a 2015, keď bol prvým viceprezidentom a aj od mája 2018, kedy sa stal šéfom polície, prijímať úplatky. Tie sa mali súhrne vyšplhať až na pol milióna eur.

Tvrdia to vo svojich výpovediach Norbert Paksi, vtedajší zástupca riaditeľa Útvaru zvláštnych policajných činností, a František Böhm, podnikateľ, ktorého policajti spájajú s takáčovcami. Obaja sú vo väzbe v rámci kauzy Božie mlyny.

Lučanského advokát Matúš Beresecký po výsluchu odmietol čokoľvek komentovať z výpovede jeho mandanta. Pred výsluchom vyhlásil, že je povinný zachovávať mlčanlivosť.

Novinári exprezidenta zboru čakali od skorého rána pred budovou prezídia, ale do budovy ho nevideli vchádzať. Podľa našich informácií sem Lučanského priviezli až o 8.00 h. Lučanský mal od rána vypnutý telefón.


Pred Lučanských ešte vypovedal bývalý šéf kontrarozviedky SIS Peter Gašparovič, ktorého obvinili zo zločinu vydierania, v rámci výsluchu skutok poprel. Novinárom to povedal jeho advokát Peter Erdös s tým, že sa nestal tak, ako je to uvedené v obvinení.

„Bližšie sa nemôžem vyjadrovať. Možem potvrdiť, že v rámci skutku, ktorý sa kladie za vinu môjmu klientovi je aj svedecká výpoveď tzv. kajúcnika,“ konštatoval Erdös.


Na prezídium prišiel skoro ráno aj advokát spoluobvineného Borisa Beňu, Daniel Lipšic. „Pokiaľ viem, pán Lučanský komunikoval s vyšetrovateľmi a dohodol si úkon," povedal pri odchode pre TV Markíza Lipšic s tým, že vyšetrovateľ ho bude kontaktovať, keď príde Lučanský.

Zásah, ktorý prebiehal od včerajšieho rána, je pokračovaním akcie Božie mlyny. Tentoraz dostala akcia názov Judáš. Dokopy obvinili osem ľudí, ich trestná činnosť sa týka korupcie. Včera bolo známych sedem mien, posledným obvineným má byť podľa našich informácií práve Norbert Bödör, ktorý je vo väzbe v kauze Dobytkár.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Milan Lučanský

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.