Domáce

Snehule či tenisky? Dozviete sa v počasí

Zima slnko
Zdroj: Shutterstock.com

Predpoveď na ďalší týždeň.

Dnes nás prekvapilo slnko. Žiaľ pekne bolo iba na juhozápade, pretože na väčšine územia a aj na horách prevládalo hmlisté a zamračené počasie, niekde aj s mrznúcim mrholením alebo slabučkým snežením. Vplyv tlakovej výše bol prechodne narušený veľmi nevýrazným studeným frontom, ktorý cez nás prechádzal od západu na východ. Za ním sa k nám však opäť rozšíri výbežok tlakovej výše.Zrážky

Zajtra nás žiadne zrážky nečakajú, ak sa vyskytnú, tak iba slabé a to vo forme mrholenia.

Teploty

Zajtra bude na Slovensku teplejšie na juhozápade, kde sa môže teplota vyšplhať až do piatich stupňov, ale na východe to bude maximálne do dvoch stupňov.

Vietor

Vietor bude fúkať na Slovensku v noci iba slabo, a cez deň prevažne od juhu a to rýchlosťou do 20 kilometrov za hodinu.

Noc

V noci bude na väčšine územia oblačno až zamračené a hmlisto, nájdu sa však aj miesta, kde bude oblačnosť zmenšená. Teplota poklesne na mínus dva až mínus desať stupňov.

Predpoveď na zajtra

Na západe na niektorých miestach má byť zrána hmlisto, ale keď sa hmla rozplynie, tak bude zväčša polooblačné počasie s teplotou od nuly do piatich stupňov.

Na strednom Slovensku bude v nižších polohách oblačno až zamračené, ale vo vyšších a lokálne aj v nížinách polojasné počasie. Teplota vystúpi na mínus dva až štyri stupne.

Zamračené a hmlisté počasie s ojedinelým mrholením čakajte zajtra aj na východe našej krajiny. Lokálne môže byť aj v nížinách polojasno. Tu bude najchladnejšie a to od mínus dva do dovch stupňov.

Hory

Na horách bude zajtra opäť inverzia, teda na podhorí bude prevažne hmlisto, ale vo vyšších polohách bude pekne slnečno. V nadmorskej výške 1500 metrov sa oproti dnešnému dňu oteplí na štyri stupne.

Bio

Bio-predpoveď zostáva na jednotke, čo je slabá záťaž.

Predpoveď na štyri dni

V najbližších dňoch nám zosilnie prílev teplého vzduchu a to znamená, že nás aj naďalej čaká inverzia. V nížinách bude prevažne hmlisto, alebo zamračené nízkou oblačnosťou, ojedinele aj s mrholením, ktoré bude najmä v noci a v skorých ranných hodinách aj mrznúce.

Naopak na horách a len ojedinele aj v nížinách bude slnečno. Denná teplota sa bude pohybovať zhruba od mínus dva do štyroch stupňov, len pri slnečnom počasí vystúpi vyššie, až na šesť stupňov.

BRATISLAVA/ TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.