Námestník riaditeľa SIS Beňa, ktorého zadržali počas akcie Judáš, je dočasne mimo služby

Rozhodol o tom riaditeľ Pčolinský.

Námestník riaditeľa Slovenskej informačnej služby Boris Beňa je dočasne mimo služby. Rozhodol o tom riaditeľ SIS Vladimír Pčolinský. Potvrdila to tajná služba, na rozhodnutie upozornil portál Aktuality.sk.

"Riaditeľ Slovenskej informačnej služby dnes dočasne pozbavil výkonu štátnej služby podľa paragrafu 46 Zákona o štátnej službe príslušníkov Policajného zboru, Slovenskej informačnej služby, Zboru väzenskej a justičnej stráže SR a Železničnej polície Borisa B.," uviedla SIS.


Polícia tento týždeň zadržala spolumajiteľa investičnej skupiny Penta Jaroslava Haščáka, bývalého prezidenta policajného zboru Milana Lučanského, aj ďalšie osoby vrátane ľudí zo Slovenskej informačnej služby. Jedným je Boris Beňa, zadržať mali aj bývalého šéfa kontrarozviedky SIS Petra Gašparoviča. Polícia zadržaných v akcii Judáš obvinila.

Lučanský, Marian Kučerka, Daniel Čech a Jozef Rehák boli obvinení z prijímania úplatku. Rehák je zároveň obvinený aj zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny.

Norberta Bödora obvinili z podplácania. Gašparovič, Ladislav Vičan a Beňa sú obvinení z vydierania. Beňa obvinil vyšetrovateľ aj z ohrozenia dôvenej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti.


BRATISLAVA/TASR
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Vladimír Pčolinský

Dôležité udalosti