Policajným prezidentom chceli byť štyria muži. Iba dvaja splnili podmienky

Uchádzačov verejne vypočujú poslanci branno-bezpečnostného výboru.

Do výberového konania na funkciu policajného prezidenta sa oficiálne prihlásili štyri osoby, podmienky účasti splnili dvaja.

Ide o doteraz verejne známých, veliteľa LYNX Commanda Štefana Hamrana a dočasného šéfa polície Petra Kovaříka, ktorí boli hosťami našej internetovej diskusnej relácia Na telo plus.

Oficiálnymi členmi komisie sú - Marek Kordík, Marián Mikula, Jaroslav Spišiak, Jozef Szabó, Stanislav Šišulák a Róbert Zaplatílek. Po otvorení obálok komisia posúdila, či jednotliví uchádzači splnili zákonom stanovené podmienky a potom ich verejne vypočujú poslanci parlamentného branno-bezpečnostného výboru.

„Budem rád ak si komisia pri voľbe policajného prezidenta bude môcť vyberať z čo najväčšieho množstva kvalitných kandidátov. Verím, že z tohto procesu vzíde kvalitný policajný prezident nakoľko máme na stole reformu Policajného zboru, ktorý potrebuje silnú osobnosť," skonštatoval minister vnútra Roman Mikulec.

Uchádzači o post Policajného prezidenta musia spĺňať viacero podmienok - najmenej 10-ročnú prax v policajnom zbore, vysokoškolské vzdelanie II. stupňa a špecializované policajné vzdelanie. So životopisom predkladajú aj koncepciu rozvoja a riadenia Policajného zboru.

Nové pravidlá voľby a vymenovania prezidenta Policajného zboru budú predstavené začiatkom budúceho roka pri predložení novely zákona o štátnej službe príslušníkov Policajného zboru, Slovenskej informačnej služby, Zboru väzenskej a justičnej stráže SR a Železničnej polícii.

Celé vydanie Televíznych novín si pozrite na markizaplus.sk.  

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Policajný prezident

Dôležité udalosti