Nesiahli im na odmeny, ale na pozíciu. Pre Borisa Kollára končia v nemocnici dve zamestnankyne

Angelina Toppiová pred a po
Angelina Toppiová pred a po Zdroj: FACEBOOK/BORIS KOLLAR

Ide o sestru a námestníčku pre ošetrovateľstvo.

Pre konflikt s priateľkami Borisa Kollára skončili v Nemocnici sv. Michala dve zamestnankyne. Ide o námestníčku pre ošetrovateľstvo Máriu Idešicovú a vedúcu sestru, ktoré majú odísť koncom decembra. Uviedol to portál pluska.sk.

Podľa hovorcu ministerstva vnútra, námestníčka nebola vyhodená, ale zo svojej pozície odvolaná a boli jej ponúknuté iné pracovné pozície. Získali sme však jej vyjadrenie, kde to vníma inak.

"Bola som osobne upovedomená Generálnym riaditeľom, že som sklamala jeho dôveru, kedže som sa podľa jeho názoru nemala postaviť na stranu sestier. V danej situácii bolo Generálnym riaditeľom nástojčivo požadované, aby som ako námestníčka bezvýhradne stála na jeho strane a nie na strane podriadených sestier. Po zreteľnom a asertívnom objasnení môjho postoja chrániaceho podriadené sestry, mi v rozhovore medzi štyrmi očami Generálny riaditeľ oznámil, že ku mne  ako k námestníčke už nemá dôveru a preto nevidí dôvod na moje ďalšie zotrvanie v tejto funkcii, pričom súčasne dodal, že si nevie predstaviť moje zaradenie na inej pozícii," tvrdí odchádzajúca námestníčka. Z pozície po tomto rozhovore medzi štyrmi očami odišla sama, iné pracovné pozície jej však ponúknuté vraj neboli.

Do hospitalizácie Borisa Kollára pracovala námestníčka v nemocnici 35 rokov a neboli na ňu dovtedy podané žiadne sťažnosti. "Práve naopak, na moju činnosť som počúvala iba samé chvály," tvrdí.

Po incidente medzi sestričkami a priateľkami Borisa Kollára sa malo vedenie dvom sestričkám vyhrážať a siahnuť im na odmeny. Sestričiek sa vtedy zastala prezidentka Zuzana Čaputová, verejnosť aj viacero politikov. Podľa vyjadrení vedenia nemocnice a nej samotnej, sa ich zastala aj námestníčka.

"Osobne som sa ako námestníčka postavila na stranu sestier, ktoré poskytovali pánovi Mgr. Borisovi Kollárovi počas celého pobytu v nemocnici veľmi kvalitnú starostlivosť, pretože z môjho profesionálneho hľadiska neporušili žiadnu povinnosť, svoju prácu vykonávajú empaticky a na profesionálnej odbornej úrovni, kde doposiaľ neboli na ich prácu podané žiadne sťažnosti, ale práve naopak z viacerých strán dostávali samé pochvaly," dodala Idešicová.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Boris kollár

Dôležité udalosti