Zverejnili najobľúbenejšie mená tohto roku. Pribudli aj poriadne bizarné

tomas mastalir.jpg
Zdroj: Tania Kolinko/shutterstock.com

V článku nájdete rebríček.

Najčastejšie mená tohtoročných dievčatiek sú Ema, Sofia a Nina. U chlapcov vedú Jakub, Samuel a Michal.

V prvej desiatke obľúbených chlapčenských mien sa ďalej umiestnili Adam, Tomáš, Filip, Oliver, Martin, Matej a Lukáš. Rodičom sa páčili aj dievčenské mená Viktória, Eliška, Natália, Nela, Sára, Mia a Hana.

„Kým Jakub obhájil prvenstvo z minulého roka, u dievčat Ema predbehla minuloročnú víťazku Sofiu. Z vlaňajšej prvej desiatky vypadli mená Tamara, Laura a Michaela. Chlapčenská silná zostava zostala rovnaká, len sa zmenilo poradie," napísala Marta Fabianová z tlačového oddelenia ministerstva vnútra.

Tieto mená novonarodených detí sú populárne na Slovensku už niekoľko rokov. Aké sú však najrozšírenejšie mená v celej populácii?

„Na Slovensku žije najviac mužov s menami Peter, Ján a Jozef. Ženy sú najčastejšie nositeľkami mien Mária, Anna a Zuzana," doplnila Fabianová

TIP: Chcete zostať verní klasike, no zároveň nebyť tuctoví? Tu sú zriedkavé mená detí, ktoré už takmer nestretnete

Ako v minulých rokoch aj tento rok pribudli bábätká s netradičnými a nie častými menami.

„Narodili sa dievčatá s menami Hermiona, Šeherezáda, Kleopatra, Andromeda, Perpetua, Ariel, Fabiola či Infinity a chlapci s menami Achille, Kassandros, Melody, Mustafa, Neymar, Rolex, ale aj Vladan či Vieroslav," uviedla Fabianová.

BRATISLAVA/mm

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti