Je známe meno obete, ktorú má na svedomí vraj najvražednejší gang na Slovensku

1_krajci_pandemicka_tvnoviny.mp4
Zdroj: repro foto Parameter.sk

Blízki si mysleli, že odišiel do Talianska.

Policajti už poznajú meno obete, ktorú má mať na svedomí najvražednejší gang na Slovensku. Pozostatky mladého muža vykopali pred tromi mesiacmi na južnom Slovensku. Nezvestný bol 15 rokov. Jeho rodina si vraj myslela, že odišiel do Talianska.

Po Zoltánovi vyhlásili policajti pátranie ešte v máji 2005. Vtedy mal 24 rokov. Podľa obchodného registra bol konateľom vo firme spolu s členom najkrutejšej zločineckej skupiny.

„Poškodený sa stal obeťou DPH-čkarskej vetvy sátorovcov. Kľúčová osoba v tejto vetve bol Pavel Vlčko z Veľkého Medera, ktorý si odpykáva teraz trest 25 rokov odňatia slobody," vysvetľuje investigatívny novinár David Barak, ktorý sa dlhodobo venuje mafii z južného Slovenska.

Vlčka odsúdili za vraždy, ktoré páchal so sátorovcami a na krku má aj ďalšie zločiny, za ktoré ho ešte súdia. „Práve Vlčko mal nadštandardný vzťah s riaditeľkou daňového úradu, cez ktorú bol zabezpečený hladký priebeh vratiek DPH, ktoré sa zakladali na fiktívnych faktúrach," tvrdí Barak.

Podľa novinára Baraka spočiatku členovia DPH-čkarskej vetvy robili podvody pod vlastným menom a s vlastnými firmami, neskôr ich prepísali na biele kone. Keď ich už pre podvody začali policajti hľadať, zbavili sa ich. No a podobne to malo byť aj s 24-ročným Zoltánom.

Polícia sa vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie k veci vyjadrovať nevyjadrila. Vyšetrovateľka NAKA vraj stále čaká na súdno-znalecký posudok, ktorý jej prezradí presnú príčinu smrti. Podľa našich informácií bol mladík zaškrtený.

Zoltánovu fotografiu aj s popisom, ako vyzerá a čo mal oblečené, keď zmizol, sme našli na stránke ministerstva vnútra medzi nezvestnými. Ešte ho z pátrania nestiahli. Za túto vraždu zatiaľ nikoho neobvinili. Je to však len otázka času.

Zoltánova príbuzná ešte pred rokmi médiám povedala, že sa lúčil, lebo išiel do Talianska. Posledné týždne pred odchodom bol vraj nervózny. Odvtedy ho nikdy nevidela. V nelegálnom hrobe pri obci Dolný Bar ležal niekoľko rokov. Miesto jeho posledného odpočinku mal policajtom ukázať jeden z členov zločineckej skupiny.

„Obete boli na všeliakých miestach v chotári na Žitnom ostrove. Sátorovci môžu mať na svedomí 70 až 80 obetí, ale počet obetí o ktorých má polícia vedomosť je 30 až 40," konštatoval Barak.

Zdroj: TASR

Aj preto sa o sátorovcoch hovorí ako o najvraždenejšom gangu. Obete škrtili, strieľali, porciovali aj mleli v mlynčeku. Okrem nepohodlných ľudí vraždili aj na objednávku. Takto si u nich mal objednať likvidácie napríklad aj regionálny politik a starosta Dolného Chotára František Dora.

Skupina nesie meno po jej zakladateľovi Ľudovítovi Sátorovi. Aj toho sa v istej chvíli zbavili. Sátorove pozostatky ale dodnes nenašli.

Tému spracovala reportérka Zuzana Ferenčáková.

Celé vydanie Televíznych novín si pozrite na markizaplus.sk.  

BRATISLAVA, DUNAJSKÁ STREDA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.