Najlepšie nemocnice roka 2020 sú známe. Tu je ich zoznam

Ilustračná snímka.
Zdroj: TASR

Vyplýva to z hodnotenia zdravotníckych zariadení, ktoré v pondelok zverejnil Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO).

Najlepšou nemocnicou tohto roka sa stala Fakultná nemocnica s poliklinikou F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici, ktorá v kategórii Štátnych univerzitných a fakultných nemocníc triumfovala tretí rok po sebe.

Pozíciu číslo dva si obhájila Ústredná vojenská nemocnica SNP v Ružomberku, oproti roku 2019 sa nezmenila ani bronzová pozícia. Tá opäť patrí Univerzitnej nemocnici v Martine.

Vyplýva to z hodnotenia zdravotníckych zariadení, ktoré v pondelok zverejnil Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO).

Najlepšou nemocnicou v kategórii "Všeobecné nemocnice" je Nemocnica Košice - Šaca - 1. súkromná nemocnica, druhá skončila Ľubovnianska nemocnica (počas šiestich ročníkov bola štyrikrát prvá).

Medzi tri najúspešnejšie všeobecné nemocnice sa prvýkrát dostala Nemocnica s poliklinikou Spišská Nová Ves, ktorá patrí do siete nemocníc Svet zdravia. Na bronzovej priečke vystriedala v ostatných štyroch rokoch pravidelne tretiu - štátnu Nemocnicu Poprad.

Inštitút hodnotil 44 slovenských nemocníc. Ocenenie nemocníc inštitútom INEKO podľa vybraných ukazovateľov spokojnosti pacientov, kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti, hospodárenia a transparentnosti za obdobie 2016 - 2019.

Hodnotené nemocnice museli prejsť kvalifikačnými kritériami komplexnosti (poskytovanie zdravotnej starostlivosti v základných odbornostiach) a dostatočnej veľkosti vzorky pri sledovaných ukazovateľoch. Váha hodnôt sa so vzdialenejším rokom znižovala.

Nemocnice boli pre účely hodnotenia rozdelené do dvoch kategórií, pričom každá kategória bola hodnotená samostatne.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravie

Dôležité udalosti