Domáce

Od utorka príde zmena. Teploty klesnú a vytiahneme si dáždniky

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Zdroj: shuterstock.com

Bio-predpoveď sa zmení na štvorku, čo je mierna až silná záťaž.

Družica

Zo západnej Európy sa počas noci presúvala do vnútrozemia rozsiahla oblačnosť, ktorá je spojená s tlakovou nížou. Táto tlaková níž bude ovplyvňovať počasie v strednej Európe aj v ďalších dňoch.

Zrážky

Z jej oblačnosti, ktorú tvorí zvlnený studený front, bude pršať vo forme prehánok a búrok, a to nielen v noci, ale ešte aj zajtra. Pri búrkach, ktoré môžu byť sprevádzané krupobitím, môže ojedinele napršať až okolo 40 litrov vody na meter štvorcový.

Teploty

Dnes k nám vyvrcholil prílev horúceho tropického vzduchu od juhu. Osvieženie privítame už zajtra, kedy sa naša krajina dostane do teplotného pásma 20 až 25 stupňov, iba južné oblasti môžu mať o dva až tri stupne viac.

Zdroj: shuterstock.com

Predpoveď na ďalšie dni

V stredu bude počasie ešte stále pod vplyvom tlakovej níže, preto má byť zväčša oblačno až zamračené s dažďom, prehánkami a ojedinelými búrkami. Bude príjemne 19 až 26 stupňov.

Vo štvrtok a v piatok už bude na oblohe menej oblačnosti, ale s výskytom prehánok, prípadne aj ojedinelých búrok treba vo vlhkom vzduchu stále ešte rátať. V týchto dňoch sa mierne oteplí a to na 22 až 30 stupňov.

No a v sobotu už bude krajšie a oteplí sa na 24 až 31 stupňov.

BRATISLAVA/TVMarkíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.