Exkluzívny prieskum preferencií: SaS výrazne predbehla OĽaNO, Kollár na hranici zvoliteľnosti

prasa_tvnoviny.mp4
Zdroj: TASR

Na čele ostáva nová strana Petra Pellegriniho.

SaS prvýkrát od vzniku novej vlády predbehla stranu Igora Matoviča. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus, ktorý vypracovala pre TV Markíza.

Najviac hlasov by získala nová strana Petra Pellegriniho s 20,9 percentami. Na druhom mieste skončila SaS s 15,8 percentami. Oproti novembrovému prieskumu si polepšili o 3,7 percenuálnych bodov. Za nimi nasleduje OĽaNO s 11 percentami. Od novembra klesli o tri percentuálne body.

Strane Smer by dalo svoj hlas 9,8 percenta opýtaných. Za nimi by skončila ĽSNS s 8,2 percentami.

Do parlamentu by sa dostalo aj Progresívne Slovensko so šiestimi percentami a Sme rodina s 5,4 percentami. KDH a Za ľudí by tesne ostali za bránami Národnej rady. SaS je tak jediná vládna strana, ktorej dlhodobo rastú volebné preferencie.


Podľa týchto výsledkov by v parlamente mala najviac kresiel strana Hlas, a to 41. SaS by obsadila 31 miest, OĽaNO 21, Smer 19, Kotlebovci 16, Progresívne Slovensko 12 a strana Sme rodina by získala 10 poslancov v zákonodarnom zbore.

Podľa prieskumu by voliť nešlo 16,8 percenta respondentov a 15,6 percenta odpovedalo „neviem". Agentúra Focus realizovala prieskum v dňoch 8.12. - 14.12.2020 formou osobného dopytovania. Výberovú vzorku tvorilo 1000 respondentov.

Respondentom bola položená nasledujúca otázka: „Predstavte si, prosím, že by sa parlamentné voľby na Slovensku konali na budúci víkend. Zúčastnili by ste sa ich? Ak áno, ktorej strane alebo hnutiu by ste dali svoj hlas?"

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.