Exminister hospodárstva Peter Žiga vypovedal na NAKA: Nikdy som úplatok nedal, ide o výmysel

Situácia v Ratnovciach je vážna.
Zdroj: TV Markíza

Netuší, prečo proti nemu Jankovská vypovedá.

Exminister hospodárstva a poslanec Peter Žiga vyše dvoch hodín vypovedal na NAKA  Bratislava. Novinári sa podrobnosti po jeho skončení nedozvedeli, ani od neho a ani od jeho advokáta. Odišiel totiž z policajného prezídia bočným vchodom.

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry ho vo štvrtok obvinil z podplácania. Exminister všetky obvinenia popiera. Ešte pred začiatkom výsluchu povedal, že ide o výmysel a fabuláciu. „ Nikdy som úplatok nedal, všetko sú to iba výpovede kajúcnikov," povedal pre TV Markíza.

Podľa jeho slov Jankovská sa iba snaží zlepšiť si svoju pozíciu.


Žigu mali obviniť na základe výpovede Moniky Jankovskej. Poslanec sa mal vraj cez ňu pokúsiť podplatiť sudkyňu Najvyššieho súdu Katarínu Pramukovú, ktorá rozhodovala spor o Gabčíkovo. Jankovská vypovedala, že Žiga jej priniesol 100-tisíc eur, ktoré mala odovzdať sudkyni. Podľa Jankovskej sudkyňa úplatok neprijala a rozhodla v prospech Slovenska.

Jankovská si podľa neho chce iba zlepšiť pozíciu. Žiga tvrdí, že netuší, prečo proti nemu vypovedá a nič také, ako opisuje, sa nestalo.

Žiga zo Smeru odišiel do Hlasu Petra Pellegriniho. Na jesennom sneme nebol zvolený do žiadnej straníckej funkcie. Dnes je poslancom parlamentu. Podľa ústavy nemožno vziať poslanca do väzby bez súhlasu parlamentu.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti