Vybavíte cez sviatky niečo v banke alebo na pošte? Či budú otvorené si pred tým radšej overte

Niektoré banky ale budú mať zatvorené aj počas prvých novoročných víkendov.

Ak potrebujete do konca roka zaplatiť inkaso alebo poslať peniaze na účet, najskôr si overte, ako to vyzerá na najbližšej pobočke. Pošta avizuje, že môže obmedziť otváracie hodiny. Banky zas niektoré pobočky zatvoria na viac dní ako inokedy.

Slovenská pošta v týchto dňoch vypláca sociálne dávky, vrátane dôchodkov. Tí, ktorí si potrebovali napríklad vyzdvihnúť zásielku, čakali v dlhých radoch. 

To, že sa treba obrniť dávkou trpezlivosti ale pošta vopred avizovala. Počet zamestnancov s covidom alebo tých, ktorých majú v karanténe sa zvyšoval. Niektoré pobočky pošty tak môžu byť otvorené kratšie ako ste zvyknutí.

To, aby ste si dôležité platby neodkladali na poslednú chvíľu, odporúčajú aj banky. Počítať treba s tým, že na Štedrý deň a rovnako prvý a druhý sviatok vianočný budú zatvorené všetky pobočky.

Niektoré banky ale budú mať zatvorené aj počas prvých novoročných víkendov. Iné zas v pobočkách, ktoré majú v nákupných centrách, skrátia otváracie hodiny. Banky budú reagovať najmä podľa vývoja situácie v súvislosti so šírením pandémie, pobočka tak môže byť zatvorená nečakane a dočasne. Platbu však môžete zadať v banke aj posledný deň v roku, ktorý pripadá na štvrtok.

Ak ale potrebujete, aby príjemca do konca roka peniaze aj dostal, myslieť na to treba skôr.
Dôležité je ale nezabudnúť, že v tomto prípade si každá banka nastavuje svoje vlastné pravidlá, a teda to, či bude pobočka otvorená alebo to do akej hodiny najneskôr môžete peniaze poslať, si treba vopred overiť.


BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Pošta

Dôležité udalosti