Nebezpečný muž, ktorý dobodal svoju družku, je na úteku. Hrozí mu až doživotie

Hilaria Baldwin
Zdroj: TV Markíza

Chcel ju nechať v lese, no nakoniec ju vyložil v areáli nemocnice a ušiel.

V celoštátnom pátraní je nebezpečný muž na úteku. Svoju bývalú družku takmer zniesol zo sveta. Zaútočil na ňu na parkovisku v Hlohovci a dopichal ju nožom. Žena je vo vážnom stave v nemocnici.

Kriminalisti sú od pondelka v pohotovosti. V teréne neustále pátrajú po 43-ročnom Róbertovi Herákovi. Je to nebezpečný, už 19-krát súdne trestaný recidivista.

Ivana nasadla do auta bývalého partnera s tým, že sa idú porozprávať, údajne kvôli peniazom. Po pár minútach sa začali hádať, keď zrazu Róbert vytiahol nôž a na Ivanu mal zaútočiť. Žene spôsobil najmenej desať bodnorezných rán do krku, hrudníka a rúk.


Vážne zranená žena s prepichnutými pľúcami potrebovala rýchlu pomoc. Muž ju namiesto toho viezol v aute ďalej. Chcel ju nechať v lese. Prešiel s ňou viac ako 50 kilometrov až do Myjavy, kde ju nakoniec vyložil v areáli nemocnice a potom ušiel. Ivana sa z posledných síl dostala k lekárom. Museli ju operovať.

Žena je mimo ohrozenia života. Vyšetrovateľka vyšetruje útok na ženu ako obzvlášť závažný zločin vraždy v štádiu pokusu za krízovej situácie.

Mužovi hrozí až doživotie. Ak ho poznáte, alebo ste ho videli, volajte 158.

HLOHOVEC/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Hlohovec

Dôležité udalosti