Zlodejovi z Kňažkovej vily dali dolu monitorovací náramok. Po rozhodnutí mu do reči nebolo

Filip sa stretol so svojím rivalom
https://voyo.markiza.sk/serialy/75-sestricky/bonus/6653-sestricky-filip-sa-vysmial-janinmu-muzovi-do-tvare Zdroj: TV Markíza

Rozhodol o tom dnes (22.12.) sudca Okresného súdu v Bratislave.

Recidivista Pavel Novotný sa dostal na slobodu ešte vlani v novembri. Sudca ho podmienečne prepustil s množstvom obmedzení. Na tele mal monitorovací náramok.

V utorok ráno (22.12.) sa do Justičného paláca vrátil znova. Súd rozhodol, že mu ho môžu sňať.

„Okresný súd Bratislava I rozhodol tak, že v rámci prebiehajúceho podmienečného prepustenia ukončil kontrolu osoby technickými prostriedkami na určenie polohy kontrolovanej osoby," povedal pre TV Markíza hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak.

Po tom, čo mu z tela sňali monitorovací náramok, sme mu položili niekoľko otázok. Maskovaný s kapucňou na hlave, ale na žiadnu z nich nereagoval a rýchlym krokom sa vzdialil.

Ďalšie obmedzenia stále platia

Ďalšie prísne pravidlá, ktoré súd určil pri podmienečnom prepustení, naďalej platia. Má skúšobnú dobu v trvaní 4 roky, probačný dohľad v trvaní 3 roky, zákaz vycestovania do zahraničia a povinnosť spočívajúcu v príkaze zamestnať sa v skúšobnej dobe, alebo sa uchádzať preukázateľne o zamestnanie.

Pavel Novotný sa vlámal do vily Milana Kňažka ešte v januári 2017. Herec ho na úteku postrelil. Najskôr bol vo väzenskej nemocnici, museli ho operovať a niekoľko mesiacov chodil pomocou paličky. Pôvodne dostal trojročný trest. Sudca vtedy prijal ako poľahčujúcu okolnosť jeho priznanie a ľútosť, čo Kňažka rozhnevalo. Nakoniec všetko zvrátil najvyšší súd na podnet vtedajšej ministerky Lucie Žitňanskej. Novotný dostal trest päť rokov a štyri mesiace. Recidivista už nekríva.

Za zranenie hercovi poďakoval

„Myslím si, že som konal správne. Napriek všetkému som rád, že som mieril na nohy. To, že som trafil tepnu, je jeho smola a moje šťastie, lebo inak bolo by o ďalší nevyjasnený prípad viac. Takže konal by som tak znovu nepochybne," povedal nám v minulosti Kňažko.

To, že Novotného vlani v novembri prepustili, herec nevedel. Dozvedel sa to vtedy od nás. „Myslím si, že recidivista, ktorý to urobil dvanásty alebo trinástykrát mal dostať podstatne vyšší trest. Samozrejme, zostalo nevyriešené to najdôležitejšie ešte pre mňa, kto ho poslal," povedal herec pre televíziu Markíza.

BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Milan Kňažko

Dôležité udalosti