Vírus prekazil vianočné plány väčšine Slovákov. Štedrú večeru spolu prežili online

19 vianoce v dss_tvnoviny.mp4
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

S rodinami sa spojili iba vďaka technológiám.

Štedrý večer na diaľku. Vírus prekazil vianočné plány väčšine Slovákov. S rodinami sa spojili iba vďaka technológiám. Štedrú večeru či rozbaľovanie darčekov spolu prežili online.

Veľké plány išli preventívne bokom v rodine pani Alžbety. „Tento rok sme plánovali spraviť väčšie Vianoce, keďže sme prvý rok na novom dome a narodil sa nám syn, takže sme chceli pozvať viac rodinných príslušníkov. Rozhodli sme sa však, že riskovať nebudeme. S niektorými sa spojíme priamo pri večeri. Teším sa, že sme si urobili aspoň takto navzájom radosť," hovorí.

Riskovať nechcela ani Renáta. Na Štedrý večer ostala vo svojej bubline doma, úplne sama.

„Tradične chodím vždy k našim do Nových Zámkov. Poplakala som si, že nebudem doma na Vianoce s rodinou. Povedala som si však, že Vianoce sú vtedy, kedy si ich spravíme. Dáme si virtuálnu večeru a štrngneme si online," hovorí Renáta a dodáva:

„Chýba mi už len stres v kuchyni, keď nestíhame, tiež aj prípravy šalátu a ryby," priznala.

Je desať hodín večer, ideme telefonovať pani Zuzane, ktorá žije na Azorských ostrovoch. Pôvodne mala byť na Slovensku, koronavírus jej však skrížil plány. Aktuálne tam majú osem hodín večer.

„Momentálne sa chystáme k večeri. Keďže nechceme nakaziť nás ani rodinu, rozhodli sme sa ostať tu. Už sme boli v spojení, rozprávali sme sa cez skype, Facebook a iné prostriedky," hovorí.

Viac v reportáži Lucie Hlaváčkovej.


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Lucia Hlaváčková

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.