O Haščákovom odvolaní NS nerozhodol, advokáti podali námietku zaujatosti voči členovi senátu

Obžalovaný Tomáš Szabó, v pozadí Marian Kočner.
Zdroj: TASR

Väzobné stíhanie klienta považujú advokáti naďalej za nezákonné.

Obvinený spolumajiteľ finančnej skupiny Penta Jaroslav Haščák ostáva naďalej vo väzbe. Dôvodom je, že jeho advokáti podali námietku zaujatosti voči členovi senátu Najvyššieho súdu. Ten mal v pondelok (28. 12.) rozhodovať o jeho sťažnosti voči väzbe.

"K osobe namietnutého člena senátu 4T a dôvodom námietky sa však až do rozhodnutia najvyššieho  súdu vyjadrovať nebudeme. Námietku zaujatosti sme podávali s cieľom zabezpečiť nezávislé a nestranné posúdenie prípadu nášho klienta a veríme, že ju najvyšší súd urýchlene prejedná tak, aby sa o väzobnej veci nášho klienta čo najrýchlejšie rozhodlo ," informoval Martin Škubla z advokátskej kancelárie Škubla & Partneri s. r. o.

Zdôraznil, že väzobné stíhanie klienta považujú advokáti naďalej za nezákonné a nedôvodné a zo strany orgánov činných v trestnom konaní za účelové. "OČTK zároveň od jeho zadržania neurobili ani jeden vyšetrovací úkon, ktorého by sa mohla týkať údajná obava z kolúzneho konania nášho klienta; predovšetkým nevypočuli ani jedného svedka," dodal Škubla.

O Haščákovej väzbe rozhodla sudkyňa Špecializovaného trestného súdu Pamela Záleská v piatok (4. 12.), ktorá vyhovela návrhu prokurátora. Spolu s ním poslala do väzby v ten istý deň aj Danu Arpášovú.

Haščáka policajný vyšetrovateľ obvinil z korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Následne sa vzdal všetkých výkonných funkcií v Pente, obvinenia odmieta a mieni sa brániť. Polícia vzniesla obvinenia, ktoré majú súvisieť s kauzou Gorila, celkovo voči trom osobám.

Pozrite si reportáž, ktorú sme odvysielali v Televíznych novinách. Kauza, pre ktorú obvinili Haščáka, sa ťahá už 15 rokov

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Najvyšší súd

Dôležité udalosti