Domáce

Najdrahšie nákupné ulice a centrá na svete: Kde sa umiestnila Eurovea?

Dunaj a Eurovea
Zdroj: SITA

Najdrahšou nákupnou destináciou sveta zostáva Causeway Bay v Hongkongu.

Praha je najdrahšou nákupnou destináciou v strednej Európe, Bratislava zaostáva. Vyplýva to zo štúdie Hlavné nákupné ulice sveta poradenskej spoločnosti Cushman & Wakefield. Zo štúdie ďalej vyplýva, že oproti hlavným nákupným triedam v Budapešti, Varšave a Bratislave má Praha zásadnú výhodu v turisticky atraktívnom historickom centre. "Pražské nákupné triedy Na Příkopě, Václavské námestie a luxusne orientovaná Pařížská si v rámci strednej Európy udržujú jednoznačný náskok. Konkurencia medzi značkami udržuje nájomné na týchto adresách na dvoj až trojnásobku oproti ďalším stredoeurópskym lokalitám," informoval vedúci maloobchodného tímu Cushman & Wakefield pre ČR a SR Jan Kotrbáček.

Zdroj: SITA

Podľa neho sa Bratislava, na rozdiel od Prahy, nemôže pochváliť luxusnou nákupnou ulicou, ktorú však nahrádza nákupné centrum Eurovea v centre mesta. "Nákupné možnosti v Bratislave ponúka aj Obchodná ulica, ktorá sa však nepribližuje kalibru svetových nákupných tried," konštatoval Kotrbáček. Bratislava sa tento rok umiestnila v rebríčku na 54. mieste, čo znamená, že si polepšila v porovnaní s minulým rokom, kedy skončila na 57. priečke. 

Zdroj: Internet

Najdrahšou nákupnou destináciou sveta zostáva už druhý rok po sebe Causeway Bay v Hongkongu. Na druhom mieste je newyorská Piata Avenue a tretie miesto patrí parížskej Avenue des Champs-Élysées. Za posledných dvanásť mesiacov vzrástlo nájomné na tejto adrese v Paríži o takmer 40 % na aktuálnych viac ako 13 tis. eur za meter štvorcových ročne. 

Zdroj: Internet

Tento rok vychádza už 25. vydanie štúdie, súčasťou ktorej je rebríček 334 najprestížnejších nákupných destinácií v 64 krajinách sveta. Spoločnosť Cushman & Wakefield je súkromným poskytovateľom služieb v oblasti komerčných nehnuteľností. Je poradenskou firmou, ktorá zastupuje svojich klientov vo všetkých fázach prenájmu nehnuteľností a investícií. Spoločnosť bola založená v roku 1917, má 250 kancelárií v 60 krajinách a viac ako 16 tisíc zamestnancov. Firma má globálne v správe nehnuteľnosti v hodnote viac ako 4 mld. USD.

Zdroj: Internet

BRATISLAVA/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.