Domáce

Blesková smršť za pár minút spláchla Vrátnu dolinu

Naplavené drevo na vozovke a parkovisku po povodni vo Vrátnej doline.
Zdroj: SITA

Našťastie nikto z ľudí neprišiel o to najcennejšie.

Veľké búrky a prívalové vody ničili celý sever Slovenska! Na niektorých miestach spadlo toľko vody, aké si nepamätáme za posledných 50 rokov. Najviac si to odniesla Žilina a jej okolie. Za hodinu tam spadlo až 68 milimetrov zrážok. Voda zatápala pivnice, ničila cesty, domy, autá.

Nikto si na nič podobné nepamätá. Blesková búrková smršť za pár minút priam spláchla Vrátnu dolinu v Malej Fatre. Valiaca sa voda ničila všetko, čo jej prišlo do cesty. Zázrak, že v obľúbenej doline straty na životoch nehlásia.


Zdroj: TASR

Sedem kilometrov totálnej skazy. Aj takto sa dá nazvať obraz tejto doliny v Malej Fatre. Náš kolega Jano Tribula dnes toto územie prešiel s kamerou celé pešo. Poďte sa s nami pozrieť ako to tam vyzerá meter po metri.

Žilina sa spamätáva po včerajšej pohrome. Voda už z ulíc dávno odtiekla, no škody ktoré napáchala sú veľké. Dnes sme navštívili najviac postihnuté oblasti.

Očakávané predpovede dažďa a búrok sa naplnili a poriadne skomplikovali dopravu aj v rožňavskom okrese. Voda zaliala cesty a chodníky, ktoré sa začali rozpadávať.

My sme všetko zaznamenali na kameru a vy si to môžete pozrieť ako sme to odvysielali v Televíznych novinách.

 


Predseda vlády ocenil úsilie ľudí, nasadených na odstraňovanie následkov povodne. „Za sedem rokov, čo som premiérom, som už videl všeličo. V tomto prípade sú to obrovské materiálne škody. Ale je to asi malý zázrak, že sa zatiaľ nenahlásila žiadna obeť. Pretože to, čo sme mali možnosť vidieť na vlastné oči, je totálne zdevastovaná celá dolina. Sú tam desiatky rozbitých vrakov, celá stanica lanovky je zasypaná kamením. Je obrovské šťastie, že sa každému podarilo zachrániť," skonštatoval Fico.VRÁTNA DOLINA/TV Markíza - doplnené

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.