V obci Podtureň majú strach o svoje zvieratá. Neznámy páchateľ im podsúva otrávené návnady

Najskôr začali miznúť mačky, neskôr uhynuli inak zdravé psy.

V obci Podtureň pri Liptovskom Mikuláši sa boja o svojich domácich miláčikov. Niekto sa im už niekoľko mesiacov snaží ublížiť otrávenými návnadami. Najskôr začali miznúť mačky, neskôr uhynuli inak zdravé psy.

"Mali sme kocúrika desať rokov. Hľadal som hoskoro dva týždne, nenašiel som ani telo," spomína Ľubomír Chlebo, chalupár z Podturne.

Jedno telo mačky v obci aj našli. Bolo neporušené, s krvou v okolí úst. Na konci jesene uhynuli aj prvé psy. "Očividne ju niekto otrávil, pretože to bol zdravý pes, ktorému nebolo absolútne nič, desať rokov ani nebola u veterinára," hovorí obyvateľka Lenka Petrovská.

V priebehu niekoľkých mesiacov zmizlo viacero mačiek a uhynulo najmenej päť psov. Psík Maxo mal šťastie. Jeho majiteľ už totiž vedel od susedy o špekáčiku z jej dvora. Mal vo vnútri zapáchajúcu bielu látku. Nájdenú maškrtu pre Maxa tak rozlomil a otravu našiel aj tam.

Niečo podobné musela zožrať aj sučka obyvateľky Evy Radičovej. "Manžel s ňou bol večer vonku. Vrátili sa z prechádzky a Hopinka sa začala dusiť," hovorí s tým, že s pomocou veterinárov sučka prežila. Aj podľa slov doktora došlo pravdepodobne k podráždeniu neznámou látkou.

Obyvatelia už podali trestné oznámenia a dali urobiť rozbor bielej látky. Neukázal žiadne voľne dostupné jedy, na ktoré laboratórium robí analýzy.

"Kamerový systém v obci máme. Ale viete, do rodinných domov a do dvorov to nasmerované nie je, sníma iba verejné priestranstvá," hovorí starosta obce Marián Vojtík.

Viac sa dozviete z reportáže Mária Kermieta.

Celé dnešné Televízne noviny nájdete na markizaplus.sk.

PODTUREŇ/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Psy

Dôležité udalosti