Sulík: Úspechom koalície je, že sú „gauneri" za mrežami, zlyhaním boj s COVIDOM-19

Tomáš a Jana
https://videoarchiv.markiza.sk/video/sestricky/bonus/6717-sestricky-tomas-a-jana-neodolali-vasni Zdroj: TASR

V rozhovore vysvetlil aj to, prečo nechodí na krízový štáb.

Najväčším zlyhaním koalície v tomto roku je boj s ochorením COVID-19, úspechom zas to, že „gauneri sú za mrežami“, zhodnotil končiari rok vicepremiér a minister hospodárstva Richard Sulík.

Keby koalícia nerozviazala ruky orgánom činným v trestnom konaní, dialo by sa podľa neho to, čo v minulosti. Za výzvy do budúceho roka označil nielen pokračovanie v boji proti pandémii, ale aj potrebu dostať ekonomiku na predkrízovú úroveň.

Gorilu vyšetrovali sedem rokov, rozpracovávali sedem rokov a zistili figu borovú. Keď sa náhodu nejaký prokurátor pomiatol a chcel ísť niečo zisťovať, tak mu klepli po prstoch. Veľmi dobre viete, ako to tu chodilo. Bez akejkoľvek debaty, najväčší úspech koalície je to, že všetci predstavitelia toho zlého, hnusného, rozkrádačského štátu sú za mrežami, teda väčšina z nich,“ skonštatoval Sulík.

Prečítajte si aj: Odstúpi Sulík alebo Matovič? Jasná odpoveď politologičky

Pri zvládaní pandémie podľa neho dochádza k chaotickým situáciám. Myslí si, že rozhodnutia kompetentných orgánov sa menili príliš často. Vicepremiér je preto rád, že konečne bol prijatý jasný plán postupu počas pandémie, tzv. COVID automat.

Pre všetkých je dôležité vedieť, za akých podmienok sa bude v regiónoch pristupovať k sprísňovaniu a, naopak, aj k uvoľňovaniu opatrení, čo môže byť výrazne motivujúce pre zodpovedné správanie ľudí.

Na otázku, prečo nechodí na ústredný krízový štáb, reagoval tým, že rokovania sú neefektívne. „Konštruktívne rokovanie nemôže z podstaty veci trvať osem hodín,“ zdôraznil.

Vie si predstaviť, že by štáb tvorilo napríklad menej ľudí, no nechce „zvádzať boj o nápravu krízového štábu“. Necháva to na šéfa ÚKŠ, teda ministra vnútra. Dodal, že rezort hospodárstva na ÚKŠ zastupuje Jana Kiššová a keď treba, ide tam aj osobne. Pripomenul napríklad predstavenie semaforu zdravia či informovanie štábu o tom, že nedokáže nakúpiť antigénové testy tak, ako to zadal rezort zdravotníctva.

BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Jana kiššová

Dôležité udalosti