Čo je v skutočnosti láska na prvý pohľad? Prečítajte si, čo si myslí odborník

Ilustračná snímka.
Zdroj: snglrty/shutterstock.com

Na vzťahu musíte vždy aj pracovať.

Existuje niečo, ako láska na prvý pohľad? „Ide skôr o okamžité vzplanutie, ktoré môže rovnako rýchlo ako vzniklo aj zaniknúť," povedal terapeut a kouč Honza Vojtko, pre portál maminka.cz. Ako to teda s láskou na prvý pohľad je?

O láske na prvý pohľad sú písané romány, natočené filmy a spomína sa skoro všade. „Často máme pocit, že existuje a je to tá osudová láska. To, že je tam tá povestná iskra, to je iba začiatok a v podstate biochémia. Jednoducho si sadnete," tvrdí odborník.

Pritom o lásku na prvý pohľad ani nemusí ísť. „Telo skôr, ako si uvedomíte, že sa vám on alebo ona páči, vykoná veľmi veľa výpočtov a analýz. Takže, ťažko niečo nazvete láskou na prvý pohľad," vysvetľuje Vojtko.


Každý vzťah je totižto vybudovaný postupne. „Áno, k prvému kroku teda dopomôže chémia a podvedomé algoritmy. Záruka na vzťah na dlhú dobu to však nie je. Dokonca to často tak ani nebude. Prečo teda máte toľko lásky na prvý pohľad? Je to jednoduché. Myslíte si, že na vzťahu z nej nebudete musieť tak pracovať," vysvetľuje.

Je teda na vás, ako túto lásku na prvý pohľad budete vnímať, avšak vzťah nie je iba o nej. Na skutočnom a dlhotrvajúcom vzťahu musíte pracovať a vybudovať si ho.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti