Prokurátor zastaví stíhanie voči Milanovi Lučanskému (†51)

Bývalá prokurátorka Miššíková si myslí, že exprezident si vedel celú situáciu vyhodnotiť.

V prípade obvinenia bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského, ktorý zomrel v stredu (30. 12.) v nemocnici po tom, čo si vo väzbe siahol na život, dozorujúci prokurátor spracováva uznesenie o zastavení trestného stíhania.

Informáciu pre TV Markíza potvrdila hovorkyňa generálnej prokuratúry (GP) Jana Tökölyová s tým, že k vyhodnocovaniu postupov, dôkazov a postavenia osôb v trestných veciach sa vzhľadom na prebiehajúce neverejné prípravné konanie nebude GP vyjadrovať.

V tejto súvislosti reportér TV Markíza René Medzihradský oslovil bývalú riaditeľku trestného odboru GP Evu Miššíkovú, ktorá exprezidenta veľmi dobre poznala a spolupracovala s ním minimálne osem rokov. Správu o jeho smrti prijala s poľutovním. Myslí si, že rozhodujúcu úlohu u neho zohrala psychická záťaž.

„Bol to veľmi inteligentný muž, mal analytickú schopnosť. Pravdepodobne si vyhodnotil celú situáciu, v ktorej sa ocitol. Jednak v dôsledku vznesenia obvinenia, v dôsledku dôkazov, s ktorými bol asi oboznámený a s najväčšou pravdepodobnosťou práve psychická záťaž viedla k tomuto tragickému kroku," skonštatovala Miššíková.

Nemyslí si, že by neuniesol prípadnú potupu, vzhľadom na jeho bývalé profesionálne či spoločenské postavenie. Je presvedčená, že Lučanský si vedel svoju situáciu vyhodnotiť.

„Ešte v auguste bol vo vysokej policajnej funkcii - riadil celý policajný zbor. Obava z nahliadania na jeho osobu bola pre neho určite záťažou a nemyslím si, že by tam bol nejaký iný moment, ktorý by výrazným spôsobom ovplyvnil toto smutné rozhodnutie," dodala.

Viac v reportáži Reného Medzihradského:BRATISLAVA/TV Markíza, zg

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Milan Lučanský

Dôležité udalosti