Príšerný začiatok nového roka. Chovateľovi na juhu Slovenska zastrelili všetky kone

Matthew Bondy oslavuje americký gól.
Matthew Bondy oslavuje americký gól. Zdroj: TV Markíza

Ranč si budoval len necelý rok a plánoval sa venovať agroturistike.

Ťažký začiatok nového roka v Starej Bašte pri Rimavskej Sobote. Chovateľovi Martinovi Važanskému zastrelili všetky kone. Ranč si budoval len necelý rok a plánoval sa venovať agroturistike. Teraz nemá nič.

Vyšetrovateľ v Rimavskej Sobote už začal trestné stíhanie vo veci zločinu poškodzovania cudzej veci. Ako priblížila krajská policajná hovorkyňa z Banskej Bystrice Mária Faltániová, prípad je v štádiu vyšetrovania, prebiehajú výsluchy svedkov a vyšetrovateľ vykonáva aj ďalšie potrebné procesné úkony.

Pán Martin prišiel do Starej Bašty pred necelým rokom a chcel sa venovať agroturistike. Plány sa mu ale nateraz zmenili.

O nešťastí ho informoval údajný páchateľ, ktorý sa k skutku priznal. Kone vraj boli postrelené nešťastnou náhodou pri poľovačke. Údajný strelec sa chcel dohodnúť bez polície. S tým pán Martin nesúhlasil.

Ohradník podľa jeho slov v čase streľby blikal, bol funkčný a kone sa nachádzali na jeho súkromnom pozemku. Strieľalo sa oproti z kopca, zo vzdialenosti zhruba 600 metrov pomocou infraoptiky.

Tri uhynuté kone si prišiel údajný páchateľ naložiť do auta a odviezol nevedno kam. Poslednú postrelenú kobylu sa im podarilo odniesť na kliniku do Košíc.

Odbornú pomoc jej poskytli štyria lekári, ktorí nastúpili do pohotovostnej služby. Žiaľ, kobyla bola vo veľmi vážnom stave, preto musela byť utratená. Hovorkyňa Univerzity veterinárneho lekárstva Zuzana Bobríková dodáva, že lekári sú pripravení byť k dispozícii orgánom čínným v trestnom konaní vo všetkých činnostiach, ktoré budú nevyhnutné.

Viac sa dozviete z reportáže Michaely Bendíkovej.


STARÁ BAŠTA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Kone

Dôležité udalosti