Chlapec (22) bojuje o život v nemocnici. V aute, ktoré vybuchlo a začalo horieť, vzbĺkol ako fakľa

Podľa svedkov ledva vystúpil z vozidla a zúfalo volal o pomoc.

V bratislavskej nemocnici bojuje o život mladý muž. Neďaleko Dunajskej Stredy mu explodovalo auto. Z vozidla vybehol celý v plameňoch. Popálenú má viac ako polovicu tela.

Osobné auto prešlo cez sídlisko Rastice asi 300 metrov, keď za jazdy vybuchlo a začali z neho šľahať veľké plamene. Bolo krátko po 20.00 h, niekoľko ľudí z činžiaku videlo, ako z horiaceho auta vyskočil muž. Podľa svedka horel ako fakľa.

Horiaci mladík utekal od stromu k stromu a snažil sa plamene uhasiť. Kričal na ľudí, aby mu pomohli. Všimol si ho pán na balkóne. Neváhal ani sekundu a polial ho vodou. V kritickom stave ho previezla záchranka do bratislavskej nemocnice. Na tele má viac ako šesťdesiatpercentné popáleniny.

Zdroj: TV Markíza

„Pacient je vo veľmi vážnom stave. Je napojený na umelú pľúcnu ventiláciu. Vzhľadom na to, že ho čaká ešte komplikované obdobie liečby, je predčasné hovoriť o ďalšom vývoji,“ konštatovala hovorkyňa bratislavskej Univerzitnej nemocnice. Eva Kliská.

Výbuchom auta sa zaoberajú už aj experti z kriminálky. Zatiaľ nepotvrdili, no ani nevylúčili cudzie zavinenie. Medzi ľuďmi sa povráva, že v aute mohli byť horľavé látky.

Reportáž spracoval Roman Ruttkay.

Celé dnešné Televízne noviny nájdete na markizaplus.sk.

ZLATÉ KLASY/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme TN

Dôležité udalosti