Kotlebovci nevedeli vysvetliť „záhadnú“ výnimku, na základe ktorej sa stretli

Spútaný motýľ
Zdroj: TV Markíza

Nášho reportéra si prehadzovali ako horúci zemiak.

Výnimka, o ktorej hygienici nevedia. Kotlebovci hovoria, že ich nedeľné (3. 1.) stranícke stretnutie sa konať mohlo. Akú výnimku mali, sme sa od nich nedozvedeli a prehadzovali si nás ako horúci zemiak.

V čase, keď na Slovensku platí zákaz vychádzania aj stretávania, bolo v centrálne ĽSNS rušno. Kotlebovci prevažne bez rúšok vraj prišli na dôležité stranícke rokovanie o stanovách a organizačnej štruktúre. Do reči im však veľmi nebolo.

V centrále strávili pár hodín. Rozchádzať sa začali približne v čase, keď na miesto prišli policajti. Aktuálny lockdown má výnimiek až 19. Snem strany, úprava stanov a ani cesta po konzervy do straníckej centrály medzi nimi nie je. Preto sme chceli vedieť, čo za výnimku to vlastne bolo.

Kotleba nám tvrdil, že je to výnimka, ktorá je priamo vo vyhláške ukotvená. Šéf strany nás odkázal na poslanca Rastislava Schlosára, ktorý reportéra Martina Petra odkázal na hovorcu.

Uňho sa prehadzovanie horúceho zemiaka skončilo, hovorca totiž na naše otázky nereagoval. Výnimku, samozrejme, Kotlebovcom mohol udeliť aj regionálny úrad verejného zdravotníctva. Tí nám však v pondelok povedali, že výnimky nedávali nikomu, ani ĽSNS. Kotleba nevidí žiadny problém v čase lockdownu organizovať podobné stranícke stretnutia.

Celé dnešné Televízne noviny nájdete na markizaplus.sk.

BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Kotlebovci

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.