Vjazdy do Nitry od rána strážia policajti. Ľudí vyzývajú, aby do mesta radšej necestovali

0501_Reflex_05_01_P20_dnes_17_25__12.mp4
Zdroj: TV Markíza

Situácia v meste a okolí je mimoriadne vážna.

Nitrianska polícia sprísnila od utorka (5. 1.) kontroly na vjazdoch do tohto mesta. Od ľudí, ktorí smerujú do Nitry, pýtajú potvrdenie od zamestnávateľa. Polícia už včera avizovala, že bude monitorovať situáciu s cieľom obmedziť počet ľudí v Nitre a tým znížiť riziko prenosu ochorenia COVID-19.

Nitra sprísňuje protiepidemické opatrenia. Vstup do mesta budú strážiť policajti

Polícia pristúpila k tomuto kroku pre vážnu epidemiologickú situáciu. „Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Nitre vyzýva občanov, aby dodržiavali aktuálne protiepidemiologické opatrenia s dôrazom na zákaz vychádzania a do Nitry necestovali," vyzvala polícia.

V prípade, že niekto dochádza do Nitry do zamestnania alebo za podnikaním, musí si zabezpečiť potvrdenie od zamestnávateľa alebo iný dokument. „Tým potom môže preukázať nutnosť svojej cesty," informovala polícia.

Situácia v meste a okolí je mimoriadne vážna. Za posledných sedem dní ide o najhorší okres, vyhlásil primátor Marek Hattas.

V Nitre platia prísnejšie pandemické pravidlá

V Nitrianskom okrese platia od utorka nové pravidlá pre materské školy i obchodné prevádzky. Do platnosti už vstúpila nová vyhláška, ktorú vydal Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Nitre.

RÚVZ v nej upravuje množstvo zákazníkov, ktorí môžu byť v jeden okamih v obchode. Kým doteraz to mohla byť jedna osoba na 15 metrov štvorcových, od dnešného dňa nesmie koncentrácia prekročiť limit jeden zákazník na 25 metrov štvorcových z predajnej plochy prevádzky. „Pokiaľ predajná plocha určená pre zákazníkov nedosahuje 25 metrov štvorcových, v prevádzke sa v jednom okamihu môže nachádzať najviac jeden zákazník,“ uvádza sa vo vyhláške.

Tá zároveň zakazuje prevádzku materských škôl a zariadení, ktoré poskytujú starostlivosť o deti vo veku do sedem rokov. Zákaz sa nevzťahuje iba na zariadenia pre deti predškolského veku, ktoré poskytujú starostlivosť o zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a v zdravotníctve.


NITRA/tvnoviny.sk

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti