COVID-19 komplikuje situáciu na poštách. Pobočky upravujú otváracie hodiny, môžu meškať aj zásielky

FARMA X-TRA - 51. epizóda
https://videoarchiv.markiza.sk/video/farma-xtra/epizoda/32219-farma-x-tra-ii-51-epizoda Zdroj: TASR

Ľudí naďalej vyzývajú, aby dodržiavali hygienické opatrenia.

Slovenská pošta zaznamenala za posledné dni nárast počtu zamestnancov, ktorí sú pozitívne testovaní na Covid-19 alebo ktorí musia zostať v izolácii. Preto upozroňuje verejnosť, že sa to zrejme odrazí aj na zmenách otváracích hodín pre verejnosť na niektorých pobočkách, ako aj v lehotách doručovania zásielok.

„Slovenská pošta prosí občanov - klientov - o pochopenie a trpezlivosť a zároveň ich uisťuje, že využíva všetky alternatívy a robí všetko preto, aby výpadok pracovníkov nahradila a zabezpečila čo najplynulejší priebeh prevádzky," uvádza v stanovisku.

Ako ďalej informujú, personálne obmedzenia zapríčinené pandemickou situáciou sa dotýkajú aj Zákazníckeho centra (infolinka 0850 122 413), čo si vyžiadalo obmedzenie fungovania infolinky. Zákaznícke centrum je v súčasnosti dostupné v pracovných dňoch od 8,00 do 16,00 hod.

Slovenská pošta opäť upozorňuje na nutnosť dodržiavať hygienické opatrenia pri návštevách pošty: klienti musia mať dokonale zakrytý nos aj ústa a pred vstupom do priestorov pošty sú povinní dezinfikovať si ruky. Slovenská pošta žiada o pochopenie nutnosti hygienicko-dezinfekčných prestávok počas dňa. Pošta tiež upozorňuje, že niektoré pravidlá sa môžu regionálne líšiť v závislosti od rozhodnutí ÚVZ alebo RÚVZ (napr. prípustná kapacita klientov v priestoroch pôšt).

Slovenská pošta, a.s., odporúča klientom pred návštevou pošty preveriť si aktuálne platné otváracie hodiny pôšt ako platné hygienické pravidlá na webovej stránke www.posta.sk.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti