Igor Matovič rezignoval na svoju funkciu, tvrdí Pellegrini

Hlas-SD podáva trestné oznámenie na Matoviča a jeho vládu.

Vláda zlyhala a neurobila opatrenia, ktoré mala. „Táto neschopnosť presahuje už všetky medze," uviedol dnes na brífingu predseda mimoparlamentnej strany Hlas-SD Peter Pellegrini. Bývalý premiér kritizuje nečinnosť Igora Matoviča v kritickej pandemickej situácii.

Už pred Vianocami sme povedali, že Slovensko nemá predsedu vlády, nemá premiéra. Igor Matovič na svoju funkciu už dávno rezignoval. Dnes sa táto situácia opakuje, v ešte hrôzostrašnejšej podobe," povedal.

„Kde je predseda vlády, kde je minister zdravotníctva? Nevieme o nich, kde sú, môžeme len čakať, že po tejto tlačovej konferencii predseda vlády napíše trápny status. Očakával by som, že bude deň čo deň na úrade vlády oznamovať, čo sa bude diať, aby sa zachránilo, čo sa ešte zachrániť dá," hovorí Pellegrini.


Strana Hlas oznámila, že nasledujúce dni podá konkrétne na predsedu vlády Igora Matoviča a členov jeho vlády trestné oznámenie. Majú podozrenie, že sa dopustili niektorých paragrafov.

Majú podozrenie zo spáchania trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa či trestného činu šírenia nebezpečnej nákazlivej choroby. Účelovo tiež podľa nich upravovali niektoré znenia opatrení, napríklad, čo sa týka lyžiarskych stredísk, z čoho mal profitovať jeden z členov vlády.

„Táto vláda sa rozhádala s tými občanmi a občania im už neveria," uviedol Pellegrini. Nepáči sa mu tiež, ako sa začalo s vakcináciou. Kritizoval zaočkovanie niektorých podpredsedov parlamentu, ktorí sú mladší. „Mali dať prednosť dôchodcom," uviedol bývalý predseda vlády.

Hlas rovnako podá do parlamentu návrh ústavného zákona na skrátenie voleného obdobia. „Aby sme im dali možnosť v mieri a pokoji ukončiť toto trápenie a vyvolať predčasné voľby," dodala Pellegrini.

Podpredseda Hlasu Richard Raši oznámil, že zvolajú mimoriadny zdravotnícky výbor. Minister má vysvetliť, ako sa bude ďalej pokračovať.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Kritika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.