Domáce

Vznikli vraj státisíce pracovných miest. Vidíte ich vo vašom okolí?

Slovensko v Európe
Zdroj: Shutterstock.com

Nedostatok práce je jedným z najvážnejších problémov Európy.

Politika súdržnosti Európskej únie je vraj úspešná, pretože vznikajú pracovné miesta a zmenšujú sa rozdiely medzi regiónmi. Vyplýva to zo zverejnenej správy Európskej komisie o hospodárskej, sociálnej a územnej súdržnosti. Niektorí kritici však tvrdia opak a za pravdu im môžu dávať aj štatistiky nezamestnanosti. Práve nedostatok práce je pritom jedným z najvážnejších problémov Európy.

Autori zverejnenej správy tvrdia, že vďaka eurofondom vzniklo približne 600-tisíc nových pracovných miest, podporu dostalo 80-tisíc nových podnikov  a milióny ľudí sa mohli rekvalifikovať.

Štatistiky o počte nezamestnaných však ukazujú, že viaceré štáty majú výrazne vyššiu nezamestnanosť než pred desiatimi rokmi a členstvo v EÚ v tejto oblasti k úspechu zatiaľ neviedlo - aj keď porovnávanie skresľujú problémy spôsobené hospodárskou krízou z roku 2008.

Miera nezamestnanosti vo vybraných štátoch v roku 2004 a 2013 podľa Eurostatu. Štáty vyznačené modrou farbou si polepšili, červené naopak:BRATISLAVA/ TASR, TVNOVINY.sk, mg

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.