Maturanti už vedia, ako to bude s ich tohtoročnou skúškou dospelosti

Igor Matovič obslúžil čašníka na úrade vlády.
Zdroj: TASR/AP

Ostatní žiaci sa do lavíc vrátia postupne.

Študenti, učitelia aj rodičia sa konečne dočkali. Prišli odpovede, na ktoré dlho čakali. Do škôl by sa žiaci mali vrátiť postupne od 18. januára. Jasnejšie sú už aj maturity.

Po vianočných prázdninách zostávajú doma aj mladší žiaci. Dištančne sa budú učiť jeden týždeň. Do školy sa podľa ministra vrátia 18. januára po pretestovaní rodičov a zamestnancov. „Až 11. januára všetky školy budú pokračovať v dištančnom vzdelávaní, čo znamená základné školy na prvom i druhom stupni, aj na stredných školách. Budú v termíne od 11. do 15. pokračovať formou dištančne,“ konštatoval minister školstva Branislav Gröhling.

Zdroj: TV Markíza

Na budúci týždeň by mali byť otvorené školské kluby detí. Fungovať budú pre rodičov z kritickej infraštruktúry. A 18. januára by sa do lavíc mohli vrátiť aj maturanti. Podmienkou bude, že sa otestujú študenti, rodičia a učitelia.

„Máme záujem zrealizovať v spolupráci s BSK detašované pracovisko, ale to sa bude týkať až toho celkového nástupu. S najväčšou pravdepodobnosťou zostaneme na dištančnej výuke,“ povedal nám riaditeľ SPŠ elektrotechnickej Daniel Adamko.

Počas víkendu od 22. do 24. januára sa budú na školách testovať učitelia, jeden z rodičov a starší žiaci. „Boli by sme radi, keby 25. boli otvorené materské školy, prvý stupeň, taktiež by sme boli radi, aby bol otvorený aj druhý stupeň, kde budú pretestovaní učitelia a zákonní zástupcovia ako aj otvorené stredné školy za podmienky pretestovania učiteľov, zákonných zástupcov aj žiakov,“ doplnil Gröhling.

Vyjasnila sa aj maturita. Externá časť sa tento rok konať nebude. Všetci žiaci a študenti by sa do škôl mali vrátiť 25. januára. Či to tak naozaj bude, závisí od epidemickej situácie.

Tému spracovala Monika Grznárová.

Celé dnešné Televízne noviny nájdete na markizaplus.sk.

BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme školstvo

Dôležité udalosti